nauka angielskiego

Czy możesz powiedzieć, iż płynnie mówisz w jakimś języku obcym?

Spośród wielu umiejętności, jakie trzeba posiadać w dzisiejszych czasach na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o język angielski, gdyż cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co oznacza, że gdziekolwiek jesteśmy mamy szansę się w nim porozumieć. To międzynarodowy język. Wielu z nas chciałoby jednak go lepiej znać. Jak tego dokonać?

nauka języka obcego
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś światowym językiem była łacina, później francuski, w dzisiejszych czasach jest język angielski. Wielu twierdzi, iż w przyszłości takim językiem będzie chiński, więc – szczegółowe informacje – już lepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, na razie jednak bez żadnych wątpliwości króluje język angielski. W naszym kraju znają go zwłaszcza młode osoby, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc (tu) język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), zaś język angielski to język germański.

Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o osobach bardziej wiekowych) nie jest w stanie się właściwie go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi, gdyż potrzebny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje rzeczywistość jest to do zrealizowania. Nauka języka angielskiego http://wkarteczkach.pl/pl/c/Zestawy-fiszek-do-nauki-jezyka-angielskiego/ nie jest więc taka uciążliwa, jak niektórzy myślą, najkorzystniej zacząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, pamiętać o tym, że skoro chcemy osiągnąć jakieś efekty konieczna jest regularność. To tak samo, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć jakby od czasu do czasu. Należy przyswajać dużo słówek, przykładowo korzystając z fiszek z http://wkarteczkach.pl, oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak posługiwanie się językiem obcym w normalnych sytuacjach życiowych.

Wiele osób właśnie tak się błyskawicznie uczy, ponieważ w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu ważna informacja, że można, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest bardzo trudne i stresujące, jednak jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na podobnym poziomie, nie powinno więc być żadnych krępujących sytuacji.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*