nauka angielskiego

Czy możesz powiedzieć, iż płynnie mówisz w jakimś języku obcym?

Spośród wielu umiejętności, jakie trzeba posiadać w dzisiejszych czasach na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o język angielski, gdyż cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co oznacza, że gdziekolwiek jesteśmy mamy szansę się w nim porozumieć. To międzynarodowy język. Wielu z nas chciałoby jednak go lepiej znać. Jak tego dokonać?

nauka języka obcego
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś światowym językiem była łacina, później francuski, w dzisiejszych czasach jest język angielski. Wielu twierdzi, iż w przyszłości takim językiem będzie chiński, więc – szczegółowe informacje – już lepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, na razie jednak bez żadnych wątpliwości króluje język angielski. W naszym kraju znają go zwłaszcza młode osoby, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc (tu) język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), zaś język angielski to język germański.

Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o osobach bardziej wiekowych) nie jest w stanie się właściwie go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi, gdyż potrzebny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje rzeczywistość jest to do zrealizowania. Nauka języka angielskiego nie jest więc taka uciążliwa, jak niektórzy myślą, najkorzystniej zacząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, pamiętać o tym, że skoro chcemy osiągnąć jakieś efekty konieczna jest regularność. To tak samo, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć jakby od czasu do czasu. Należy przyswajać dużo słówek, przykładowo korzystając z fiszek z , oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak posługiwanie się językiem obcym w normalnych sytuacjach życiowych.

Wiele osób właśnie tak się błyskawicznie uczy, ponieważ w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu ważna informacja, że można, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest bardzo trudne i stresujące, jednak jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na podobnym poziomie, nie powinno więc być żadnych krępujących sytuacji.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*