Znaczna ilość firm w obecnym świecie potrzebuje atestowanych produktów — też takie związane ze spawalnictwem

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, które atesty muszą posiadać Przedsiębiorstwa związane z przemysłem aluminiowym czy stalowym?
Możliwe jest, że osoby spoza branży nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich wytwórców elementów stalowych czy aluminiowych, którzy sprzedają swe wyroby na terenie Unii Europejskiej. Obowiązuje ona od 2014 roku. Zatem tyczy się też naszych polskich producentów. Wprowadzanie owej normy nie jest łatwe, więc trzeba zgłosić się z tym zadaniem do fachowców. Norma powinna potwierdzać jakość wykonania, ale również zgodność procedur z wypracowanymi normami. Firma, która zajmie się w naszym imieniu robieniem takiego certyfikatu, opracuje procedury systemowe oraz wspierające. Przeprowadzi także szkolenia naszych pracowników.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (http://www.omeganieruchomosci.pl/oferty/Sosnowiec/) przedstawiono niezwykle intrygujące wiadomości. One również są dające do myślenia.

Poza tym stworzy księgę jakości i przeprowadzi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (od 6 do 12 miesięcy) służyć nam wszelką pomocą w ramach serwisu. Ważne jest, aby uzyskanie tego typu normy nie wymagało od przedsiębiorstwa nabycia nowych maszyn albo przyjęcia kolejnych pracowników. Wszystko musi być przeprowadzone prędko i efektywnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez przeszkód sprzedawać swe produkty na Zachodzie.

Dla dużej części przedsiębiorców to ważne, ponieważ 70% naszego krajowego eksportu to docelowo kraje Unii Europejskiej. Nie możemy pozwolić sobie na utratę tak potężnego rynku zbytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*