wycieraczki samochodowe

Złośliwość rzeczy martwych jest najbardziej niewdzięczna w ekstremalnych sytuacjach. Czy zdarzają Ci się takie sytuacje? Co możemy na ten temat powiedzieć?

Tak to się często rozpoczyna, gdy większy kłopot poprzedza mniejszy. Czasami jest całkowicie odwrotnie, ale nie jest to ważne dla osoby, której naprawdę wszystko się wali. Tak to się zaczyna, gdy duży kłopot bierze się z zupełnie małej drobnostki, na którą nie zwracaliśmy wcześniej uwagi. Można sobie wyobrazić wiele tego typu sytuacji, lecz prawdopodobnie najciekawsze są te absurdalne, które nie przyszłyby nam na myśl… Dopóki sami tego nie przeżyliśmy.

wycieraczki samochodowe
Autor: Wolfgang Wildner
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo, takie coś. Jedziemy samochodem w daleką drogę. Za nami już wiele przebytych kilometrów, przed nami nie widzimy końca, lecz dobrze się jedzie, nic nam nie przeszkadza. Myślami jesteśmy gdzie indziej, więc droga nawet prędzej mija. Jedziemy tak i nic nas nie może rozproszyć, aż tu nagle zaczyna się chmurzyć. Po chwili z tych chmur zaczyna mocno padać, można stwierdzić, iż znaleźliśmy się w centrum wielkiej ulewy, bo to wręcz oberwanie chmury. Wycieraczki samochodowe ledwo nadążają, ale sobie radzą, aż do chwili, kiedy jedna z nich… odpada.

I dramat, dosłownie mamy kłopot, bo jedna z nich nie http://www.tawol.com.pl/pl/kolana-stalowe/ daje rady z tą całą pracą. Sami prawdopodobnie nie możemy uwierzyć, co się stało, lecz pokornie zatrzymujemy się na poboczu, zapalamy światła awaryjne i czekamy, aż ulewa przejdzie, gdyż tak się nie da jechać. Niestety, ulewa wcale nie chce odejść, ale czasami pada słabiej więc powoli jedziemy, żeby jak najprędzej dojechać na jakąś stację benzynową, może tam zakupimy wycieraczki. Na nasze nieszczęście nastała noc, więc prawie nic nie widzimy. Jednak tym jeżdżeniem na raty udaje się dotrzeć do jakiejś stacji paliw, na jakiej niestety nie ma wycieraczek do naszego samochodu. A deszcz nie zamierza przestać padać. W tej chwili rezygnujemy i nocujemy na tej stacji. Ruszymy z rana lub jeszcze tej nocy, kiedy przestanie padać.

wycieraczki samochodowe
Autor: Mario Spann
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się, że byliśmy zmuszeni czekać do rana, gdyż padało całą noc. Dopiero na którejś stacji benzynowej udało się kupić właściwe wycieraczki (dokładnie ten produkt – ). Jaki jest morał tej opowieści? W sumie to jest chyba dość dostrzegalny, żeby zawsze, nieważne nawet w jak długą trasę jedziemy mieć przy sobie zapasowe wycieraczki samochodowe. Podobnie jak światła są niezbędne do normalnej jazdy. Szkoda, iż dopiero w tego typu sytuacjach się o tym przekonujemy.

Sprawdź dodatkowo: pióra do wycieraczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*