łańcuchy

Zima jest tym sezonem, przed którym musimy zmienić opony w samochodzie – jednak czasami to dopiero początek

Przed zimą w Polsce ustawiają się długie kolejki przed warsztatami. kierowcy mają zamiar wymienić opony na zimówki. Przyczyną jest rzecz jasna bezpieczeństwo, ponieważ zimy potrafią być u nas niekiedy śnieżne i srogie.

Ogrodzenie kute
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Musimy o tym pamiętać i należycie się przygotować.

łańcuchy
Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej próbujemy bardzo dbać o swoje bezpieczeństwo. Rzecz jasna – o swoje oraz swoich najbliższych. Wobec tego nasze maluchy na rowerach i na plecakach mają odblaski, a my przed zimą zmieniamy opony. Jeśli jednak wybieramy się dużą grupą na wczasy w góry, żeby pojeździć na stokach, to może być tak, że wymiana opon to za mało. Są takie ulice w polskich górach, gdzie potrzebne są łańcuchy (zobacz) na kołach. Rzecz w tym, że kąt nachylenia zbocza jest już na tyle znaczny, że nasz samochód może się najnormalniej w świecie ślizgać po lodzie. Należy także pamiętać, że górskie drogi to nie autostrady i nie bywają odśnieżane aż tak często. Poza tym, w górach zwykle śnieży non stop i żadna maszyna i tak nie da rady z czyszczeniem dróg. Zatem jeśli jedziemy w góry zimą, to w samochodzie zawsze musimy mieć łańcuchy – nasz biuletyn->-> sprawdź – - po prostu na wszelki wypadek. Stare przysłowie mówi, że przezorny bywa zawsze ubezpieczony i tak faktycznie jest. Lepiej nałożyć łańcuchy na opony i mieć problem z głowy, niż dzwonić po lawetę. Oprócz tego, że zmarnujemy cenny czas, to i rzecz jasna nerwy.

A na wczasy wybieramy się przecież po to, żeby poszusować na stokach oraz spędzić przyjemny czas z bliskimi, a nie złościć się i przeklinać w myślach swoją sklerozę.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*