auto

Zakup wozu używanego

Jest dużo ludzi, którzy decydują się na kupno samochodu używanego, bowiem zakup nowego nie leży w ich opcjach finansowych. Jednakże używane samochody to wyzwanie pełne forteli, których nie można bagatelizować. Rezerwa i rozwaga mogą uchronić przed oszustwem, bądź nieprzewidzianymi wydatkami.

kierowca
Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku jest ściąganych do kraju nadzwyczaj duża ilość wozów w różnym stanie technicznym, a ich przeciętny wiek wynosi prawie 10 lat. Trzeba z namysłem podchodzić do ofert o bardzo interesujących cenach. Są różne motywowania, jednak zwykle idzie o szybką sprzedaż nieprawnego, albo bardzo spożytkowanego auta używanego. Nie wszyscy sprzedający używane samochody są nierzetelni. Główną zaletą kupna takiego auta jest względnie mała cena. Nowe samochody, już po odjechaniu z salonu tracą ok. 20 –30% ceny. Nabywając auto używane, jest możliwość trafić na prawdziwą okazję. Jego wartość jest zależna od wielu czynników, między innymi od jego wieku, czy także stanu technicznego. Wiadomo również,
właściciel samochodu
Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com

iż nabywając używane samochody nie należy sugerować się tylko niską zapłatą.

Kupując auto używane, pewnie będzie można pozwolić sobie na korzystniejsze wyposażenie, aniżeli w przypadku zakupu samochodu z salonu. Trzeba się także zastanowić, czy lepiej nabyć młodsze auto klasy średniej, czy może w analogicznej cenie auto starsze, ale wyższej wersji. Wiedzieć wypada jednak, iż najczęściej auta lepszej klasy, to automatycznie więcej wartościowe remonty i części wymienne.

Kupując używane samochody, bierzemy pod uwagę kwotę którą chcemy na to ofiarować. Poza tym należy zwrócić uwagę na solidność, małe spalanie i wydatki eksploatacyjne połączone z utrzymaniem i remontem możliwych felerów.Sektor samochodów używanych jest bardzo duży, co powoduje, że każdy powinien wyszperać w nim konkretnie to, czego szuka. Żeby trafić do intrygującego ogłoszenia, powinno się przeznaczyć długie godziny na wyszukiwanie oferty świetnej i mieć odrobinę fartu. Zaletą pojazdów użytkowanych jest ich wartość. Dzięki sektorowi wtórnemu takie auto może kupić każdy, nawet kiedy posiada niedużą sumę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*