Żadna istota ludzka nie może przedstawić sobie, żeby dało się żyć bez wody

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bez wody umieramy dosyć prędko. Nie tylko my, ale także zwierzęta i rośliny — całe życie na naszej planecie.
woda to życie.

sprzęty do siłowni

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Tak w najkrótszy sposób da się zdefiniować tę substancję.

Zaaferowały Cię informacje zaprezentowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (https://na-technology.pl/), która też Cię się spodoba.

Jest tak banalna w swej budowie (składa się tylko z tlenu i wodoru), a bez niej nic by nie istniało. Jeśli opowiadamy o wodzie, to trzeba wspomnieć o dwóch sprawach — po pierwsze trzeba nauczyć się (i nasze pociechy), żeby wodę oszczędzać, a po drugie, wodę należy filtrować. Pierwsza sprawa jest pewnie oczywista dla każdego. Na świecie jest ogromna ilość miejsc, gdzie po prostu nie ma dostępu do wody pitnej (choćby w Afryce). I na naszym kontynencie coraz głośniej trąbi się o tym, że jeśli nie nauczymy się rozsądnie korzystać z wody, to może jej w końcu zabraknąć. Druga sprawa może niektórych zdziwić. Chodzi o to, aby każdy w domu miał założony pod kranem filtr. Dawniej wodę wlewało się do dzbanków. Dziś nie jest to już potrzebne. Możemy zamontować po prostu urządzenie pod zlewem. Wtedy nikt go nie zobaczy, a my bez niepokoju będziemy w stanie pić wodę wprost z kranu. Najlepiej, by urządzenie miało kilka filtrów. Jeden z nich powinien być z wkładem węglowym. W pierwszej fazie musi nastąpić oczyszczenie wody z osadów mechanicznych i chloru. Kolejny etap to zatrzymanie drobniutkich mikronów (przykładowo bakterii E-coli).

W ostatniej fazie będą usunięte związki toksyczne takie jak choćby kadm. Pamiętajmy, że na zdrowiu nie wolno oszczędzać, zatem korzystnie będzie zamówić filtr.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*