dokument

Co to jest druk cyfrowy?

Stojąc w kolejce na poczcie, żeby wysłać paczkę, przekaz pieniężny, w banku czy też w urzędach, wypisujemy stosy pokwitowań, deklaracji i formularzy. Nie każdy wie, że jest to specjalistyczny rodzaj druku, który chodź tak dobrze wszystkim znany, nie często kojarzony jest z nazwy.

druk cyfrowy w firmie drukarniakid

Druki akcydensowe (w tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat: druki akcydensowe na stronie bo taka ich nazwa, dla wielu osób są niezauważalną częścią codziennego życia. Tak bardzo powszechną i znaną, że aż przestała być czymś wartym jakiejkolwiek uwagi. Druki akcydensowa drukuje się w formie pojedynczego arkusza bądź nierozciętej składki.

Dobrym przykładem może być bilet kolejowy, znaczek pocztowy, PIT w urzędzie skarbowym, plakat z informacją o koncercie ulubionego zespołu, czy pocztówki. Można stwierdzić, iż mają one w wielkim uogólnieniu typ informacyjny bądź okolicznościowy, ale i użytkowy.

mnóstwo firm oraz instytucji nie może się obyć bez swoich druczków , jak np.: formularze, blankiety, kwestionariusze, świadectwa, zaświadczenia skarbowe, dokumenty oficjalne, czy papiery wartościowe. Banknoty, to także druki akcydensowe – każdy – raczej nie narzeka na ich nadmiar.

Do czego można jeszcze wykorzystać druk akcydensowy?

Pary planujące ślub i wesele, z pewnością rozmyślają z wyprzedzeniem o ilości zaproszonych gości. Według powszechnej tradycji powinno być ich jak najwięcej. Oznacza to także, że trzeba będzie wysłać mnóstwo zaproszeń. Można zamówić kartki z gotowych wzorów dostępnych w sprzedaży. Wiele par pragnie jednak aby ślub jak również jego oprawa miała wyjątkowy charakter, dlatego wiele z nich decyduje się na przykład na samodzielne zaprojektowanie zaproszeń. Należy wiedzieć, że drukarnie otwarte są na współpracę także z osobami prywatnymi. Aby szybko odebrać zamówienie dobrze jest dostarczyć druk cyfrowy w postaci danych komputerowych.

Grafiki zaproszeń można przygotować we własnym zakresie przy użyciu bezpłatnego, prostego narzędzia graficznego dostępnego w sieci. Dobrze jest sporządzić projektw wysokiej rozdzielczości, by jakość wydruku była jak najlepsza.

Kartki mogą być złożone lub jednoarkuszowe – dwustronne, Drukarnie, np. te działające na Wrocław, posiadają specjalne urządzenia, które wytłaczają równo linię zagięcia grzbietu kartki, którą wystarczy już tylko złożyć przed włożeniem w kopertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*