piękny wąż w terrarium

Gady jako rzadki przykład domowego pupila

Większość ludzi myśli o posiadaniu jakiegoś zwierzątka, lecz nie decydują się nie, gdyż twierdzą że nie mają odpowiedniej ilości miejsca. A przecież nawet w niewielkim mieszkaniu można spokojnie jakiegoś zwierzaka hodować, oczywiście nie każde do tego celu będzie odpowiednie. Wybór zwierzaka do hodowania w domu lub mieszkaniu należy porządnie przemyśleć, żeby nie było później kłopotów opieką nad nim.

piękny wąż w terrarium
Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak zdarza się dość często, że jakiś dorosły bez większego zastanawiania się przynosi dzieciom lub sobie psa, świnkę morską światło (przejdź do serwisu) chomika, i kilka miesięcy później wychodzi, że zwierzę takie ląduje na śmietniku albo w schronisku. Nawet jeśli to będzie niewielki chomik czy mały pajęczak w terrarium to należy dać mu pożywienie i wodę, raz na jakiś czas zmienić podłoże oświetlenie (zobacz znajdź informacje) wyczyścić miejsce, w którym przebywa. Dlatego też zanim się kupi zwierzę do mieszkania, należy dobrze poznać obowiązki, jakie wiązać się będą z jego hodowlą, i kiedy okaże się, że mogą być problemy z ich sprostaniem, to lepiej odpuścić sobie zakup. Z pewnością wyjdzie to na dobre zwierzęciu, bo nie będzie się później długo męczyć, kiedy ktoś nie będzie miał czasu na opiekę nad nim.

terrarium
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najchętniej wybieranych zwierząt do domu należą koty i psy. Wybierając psa pamiętać trzeba, że wymagał on będzie codziennych spacerów, a dodatkowo utrzymanie go trochę będzie kosztować. Duże zwierzęta potrzebują sporej ilości jedzenia, należy się więc z takimi kosztami liczyć. Trochę mniej problemu jest z kotami, jeśli nie wychodzi on z domu, to wystarczy niewielka kuweta, woda w misce i trochę karmy, no i co wiadome dużo czasu na zabawy z futrzastym psotnikiem. Wielu ludzi decyduje się również na kupno chomika albo świnki morskiej, zwierzęta te są łatwe do hodowania i nie potrzebują poświęcania dużej ilości czasu, lecz rzecz jasna nie możemy zaniedbać ich całkowicie. Czasami trafiają się także ludzie, którzy lubią gady, na przykład węże albo jaszczurki, okazuje się że praktycznie wszystkie popularne gatunki gadów bez problemów się kupi w wielu sklepach. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła wąż zbożowy cena bez problemów będzie można znaleźć ogłoszenia hodowców, którzy ten gatunek nam sprzedadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*