mieszkanie,

Przyszli lokatorzy też przeprowadzają odbiór lokalu

Jeśli decydujemy się na wykupienie mieszkania od dewelopera, to z pewnością z dokładnością śledzimy to co wydarza się na budowie, następne piętra stawiania naszego budynku, jego tynkowanie, zazielenianie i wykańczanie. Kiedy już od kilku dni nie widzimy robotników na budowie, to zaczynamy się stresować, iż nasze mieszkanie jest puste, a my przecież już chcielibyśmy do niego zajrzeć i zabrać się za jego urządzanie, tak żeby jak najszybciej tam zamieszkać. Każdy dzień czekania wydaje nam się straconym czasem oraz marnowaniem nasze mieszkania. Mimo wszystko w taki przypadkach wszystko powinno posiadać swoją kolejność.

Odbiory mieszkań są bardzo ważne

odbiór mieszkania
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kończy się budowa bloku i wszystko, co powinno zostać zrobione zostało już zrobione, przychodzi kolej na odbiór mieszkania. W pierwszej chwili muszą zostać one sprawdzone przez specjalistów, przez kominiarza, który sprawdzi czy wszędzie są dobre ciągi, tak byśmy w razie czego się nie zaczadzili, przez nadzór budowlany, który zobaczy, czy wszystko zostało wykonane w właściwy sposób, a co się z tym wiąże, czy blok (polecane) nie runie przy pierwszym silniejszym wietrze oraz czy wprowadzając się tu nie narażamy swojego życia. Dodatkowo należy pamiętać, że jeżeli będzie winda, to ona również musi być przejrzana, aby wszyscy mieli świadomość, że nie spadnie, kiedy mieszkańcy zaczną do niej wsiadać.

Jeśli chcesz być na bieżąco w owym zagadnieniu, to przyda Ci się aktualna publikacja. Wyszukasz ją pod zaznaczonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz miał wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy!

A iż te kilkanaście osób wymaga troszeczkę czasu na sprawdzenie wszystkiego, to niestety ale powinno to trwać.

Mieszkańcy również zrobią odbiór
Jeżeli wszystko jest już sprawdzone przez specjalistów, przychodzi moment, kiedy właściciele dostają klucze do swoich mieszkań, wtenczas przeważnie poznają własnych sąsiadów, lecz także i muszą wykonać swoisty odbiór techniczny mieszkania. Należy w obecności rzetelnej osoby potwierdzić, iż wszystko się zgadza, iż to co powinno być zamontowane to znajduje się na swoim miejscu i że nie będziemy posiadali potem żadnych roszczeń, iż coś nie zostało robione tak jak powinno.

ciekawe mieszkanie
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

By się odpowiednio żyło
Jeśli pragniemy, aby w konkretnym miejscu na pewno właściwie nam się mieszkało, to powinniśmy posiadać pewność, iż jest ono bezpieczne i iż nic złego się nie stanie, wyłącznie dlatego, że podczas budowy, ktoś czegoś nie przypilnował. A taką gwarancję możemy posiadać tylko i wyłącznie w momencie, jeśli dobrze do tego przygotowane osoby obejrzą nasze mieszkanie i cały blok, a potem zaświadczą, iż wszystko jest w porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*