Księga

Zaoczne liceum – warto spróbować?

Różne przypadki mają miejsce. Czasami w dniu sprawdzianu po gimnazjum piszący poczuje się źle i test zda fatalnie. Zdarza się, że rodzina gimnazjalisty znajduje się w sporych tarapatach finansowych i potomek musi iść do roboty. Wtedy ratunkiem jest szkoła dla dorosłych, w której lekcje są dawane w godzinach popołudniowych, tak aby każdy zatrudniony uczeń dotarł.

Rekrutacja do liceum (*TUTAJ*) tego rodzaju zwykle trwa dłużej niż do zwykłego liceum ogólnokształcącego, by dać możliwość zapisania się osobom, które decyzje podjęły na ostatnią chwilę. Jeśli poszukujesz wiadomości na temat placówek dla dorosłych w stolicy Dolnego Śląska, do wyszukiwarki internetowej wpisz sformułowanie „zaoczne liceum dla dorosłych we Wrocławiu”. Później musisz odpalić stronę WWW interesującej cię szkoły np. WSZEdukacja i zbadać ją bardzo dokładnie. Powinieneś odszukać dane na temat warunków rekrutacji oraz schematu kursów. To kluczowe, aby oferowane tam zajęcia edukacyjne nie kolidowały z twoimi godzinami pracy.

Uczeń
Źródło: http://www.sxc.hu/

Każda osoba, która wybiera tego typu przybytku, powinna mieć w pamięci parę spraw. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że szkoła (oferta) dla dorosłych oferuje mniej czasu na naukę niż normalne liceum ogólnokształcące. To sprawia, że uczniowie powinni regularnie uczęszczać. Poza tym nie oszukujmy się, by porządnie napisać test maturalny należy poświęcić dużo wolnego czasu. Każdy uczeń wszakże ma poznać od deski do deski obowiązkowe lektury. Warto także ściągnąć ze stron CKE arkusze z matur z dawnych lat, by dogłębnie sprawdzić swoje możliwości. Uczenie się w takim przybytku, jak zaoczne liceum dla dorosłych we Wrocławiu wymaga od człowieka mocnej woli, by porządnie uczyć się do nieubłaganie nadchodzącej matury.

Nie należy ulec wrażeniu, że szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/) dla dorosłych to uczelnia, na której da się większość roku nie martwić się nauką i uczyć się dopiero podczas sesji egzaminów. Pamiętajcie, drodzy uczniowie, musicie najpierw pozytywnie zdać egzamin maturalny, by zaznawać uroków studenckiego żywota.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*