W naszym kraju każdego dnia dochodzi do kilkudziesięciu drobnych kradzieży – głównie chodzi o torebki, rowery albo telefony.

Wiele ludzi w naszym kraju przeżyło w swoim czasie grabież jakiegoś własnego przedmiotu. Nie są to zazwyczaj wspomnienia złe, gdyż nie był to napad z bronią w ręku, chociaż odczucia po grabieży z reguły i tak wywołują w pokrzywdzonym wstręt.

figurka 3D

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj nawet nie wiemy kiedy zostaliśmy okradzeni – sprytny złodziej wyciągnął nam portfel lub smatrfona z torebki w autobusie albo zwędził nasz rower, gdy stał przypięty do rowerowego parkingu.
Każdą kradzież należy bezzwłocznie zgłosić w komendzie. Skradzione rowery można zgłosić w systemie (znajdź ukradzione rowery).

Wejdź na stronę autora (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-modulowe/) – tam wyszukasz sporo interesujących wiadomości, które rozszerzą Twą wiedzę na powyższy świeży temat.

Trzeba mieć gdzieś zawczasu spisane numery seryjne, wpisać je oraz wybrać model i swoje imię i nazwisko. Niestety nie znajduje się w naszym kraju jedna ogólna baza skradzionych rowerów. Możemy nasze dane wprowadzić w kilka pomniejszych systemów i żyć nadzieją, że prawdopodobny następny kupiec sprawdzi numery przed nabyciem u pośrednika i zgłosi na komisariacie zamysł sprzedaży kradzionego roweru.

To sama procedura tyczy się smartfonów.

Spodobał Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę (http://theomarvee.com/) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Skradzione telefony trzeba zarejestrować po kodzie IMEI w pomocniczej bazie Również jeśli chcemy kupić smartfon na rynku wtórnym, należy skontrolować najpierw czy nie widnieje on w takowym spisie. Skradzione telefony można także zdalnie zablokować, żeby bandzior nie miał dojścia do naszej poczty lub albumu.

Należy zgłaszać grabież, gdyż może będziemy mieć szczęście i złodziej będzie schwytany. W ten sposób ukrócimy jego bezczelność i kolejne rabunki.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*