W jakiej sytuacji wykonuje się USG stawu kolanowego?

USG kolana to ogólnie wykonywane badanie, które zezwala na właściwą diagnozę chorób zwyrodnieniowych, urazów zachodzących w okolicy stawu kolanowego czy dolegliwości reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne oraz bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 złotych.

usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, czyli badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się relatywnie często, ponieważ staw kolanowy to największy oraz w najwyższym stopniu złożony staw u osoby ludzkiej, jest też bardzo narażony na różnorodnego rodzaju kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy też łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość (zobacz: kości wołowe dla psa) udową z kością piszczelowa, zezwala na utrzymywanie masy ciała oraz umożliwia przenoszenie siły oraz mocy wymaganych do wykonywania dużej ilości czynności fizycznych, zatem wstawania, spacerów, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich towarów lub WChodzenia albo schodzenia po schodkach. Jednocześnie kolano jest bardzo podatne na skręcenia, działanie sił bocznych czy naciągnięcie.
W kwestii tego typu jak USG kolana Kraków jest miastem, w którym odnajdziesz wyśmienitych specjalistów, którzy chętnie dopomogą Ci przy takiej czynności. To badanie jest bardzo znaną metodą diagnostyczną, która przeprowadzana jest od długiego czasu oraz wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do uzyskania wewnętrznego obrazu kolana. Nierzadko jest również uzupełniana innymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (RTG czy też rezonansem magnetycznym), co zezwala na bardzo precyzyjną identyfikację dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnorodnego rodzaju przypadłości powstałych w obrębie stawu kolanowego.

Tego typu badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, kaletki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy łękotki. W porównaniu do powszechnie wykorzystywanych w przeszłości zdjęć RTG, USG kolana zezwala opisać przede wszystkim tkanki miękkie i budowę okołostawową.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*