W jaki sposób zostać rzeczoznawcą?

Wycena nieruchomości to atrakcyjny zawód, gwarantujący niemałe zarobki i znaczne możliwości zatrudnienia. Rzeczoznawca majątkowy może przeprowadzać wyceny domów, mieszkań, terenów, szacować przydatność katastralną i pod hipotekę oraz opiniować ewentualne szkody. Może znaleźć pracę w różnorakich miejscach – od banków, przez administrację, po przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne.

Zdobyć zawód rzeczoznawcy jednak łatwo się nie da.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu hurtownia papierosów, by poznać ciekawe info na prezentowany w artykule zagadnienie. Oczekujemy na twą opinię!

Rzeczoznawca majątkowy to fach kontrolowany, to znaczy, że do jego wykonywania konieczna jest licencja, a zasięg i zakres wykonywania są określone ustawą. Obowiązujące przepisy znajdziemy w art. 177 i 191 ustawy o nieruchomościach – . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury. Aby móc wyceniać nieruchomości, musisz zaliczyć studia

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

5-letnie ekonomiczne, techniczne albo prawnicze. Najczęściej niezbędne okazuje się też odbycie kursu podyplomowego, oferowanego w wielu uczelniach. Obowiązek ten znosi się, gdy program normalnych studiów zawiera odpowiednie minima.

KGDM

Autor: KGDM
Źródło: http://www.kgdm.pl/

Poza tym należy zaliczyć praktykę zawodową. Na końcu ścieżki jest ciężki sprawdzian przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.Zaliczając go dobrze, dostajemy licencję rzeczoznawczą. Należy pamiętać o przestrzeganiu prawnych obowiązków, jakie niesie zawodowa wycena nieruchomości . Nasza kariera będzie stale monitorowana przez rząd. Jest takie powiedzenie: przez ciernie do gwiazd.

Jeżeli wczytujesz się w przedstawiany artykuł to znaczy, że temat Cię niezwykle zaciekawił – kliknij odnośnik do strony, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Składając papiery na studia, świeży abituriencie maturalny, przemyśl taką ścieżką kariery. Trudy edukacji z złagodzi ci gwarancja, że nie zagrozi ci nigdy bezrobocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*