W jaki sposób opiekować się osobą przewlekle chorą?

By zapewnić przewlekle choremu leżącemu w łóżku jak najlepsze warunki do rekonwalescencji, odpoczynku a także życia, wskazane jest określić dla niego jeden odrębny pokój w domu.
Gdy nie jest to realne, musimy wydzielić miejsce odseparowane od reszty wnętrza parawanem czy zasłonką, co zapewni intymność, przykładowo w czasie zabiegów pielęgnacyjnych.

księgowość

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój chorego winien utrzymywany być w temperaturze 19 stopni Celsjusza, często wietrzony, by zagwarantować dopływ świeżego powietrza, i codziennie sprzątany. Urządzenia jak też posadzkę najlepiej przecierać wilgotnymi szmatkami, natomiast do odkurzania dywanu używać elektroluksów wodnych, by nie wzniecać kurzu. Wielu pacjentów nie toleruje mocnego światła, toteż na oknach koniecznie musimy zamontować rolety czy żaluzje, lub przynajmniej powiesić zbite firany, które ograniczają nasłonecznienie, a w lampach (sprawdź stronę) wkręcić świetlówki o niezbyt znacznej sile. Należy odwiedzić sklep z akcesoriami dla osób starszych (sprawdź sam) po czym wyposażyć się w nieodzowne akcesoria.

Pożegnanie z tatuażem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Najważniejszym fragmentem w wyposażeniu łóżka dla chorego długo leżącego będzie materac przeciwodleżynowy bądź materace bąbelkowe. Jeżeli nie możesz zakupić ani pożyczyć właściwego materaca, funkcję antyodleżynową zrealizują uszyte z bawełny a także wypełnione siemieniem lnianym poduszeczki.

Jeśli chory nie jest w stanie samemu podnieść się, przewrócić ani powstać z łoża, zastanów się nad zainstalowaniem w sypialni nastawnego elektronicznie wysięgnika z modelowaną rynną na ciało, który ułatwi między innymi przemieszczanie chorego z łóżka na wózek.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*