karma dla psów

W jaki sposób kupować odpowiednią karmę dla swoich domowych pupili, by mieć gwarancję, że dostarcza się im wszystkich koniecznych składników?

Obecnie, osoby, które posiadają psy, koty lub inne domowe pupile, chcą zagwarantować im wszystko, co wymagane jest im do życia. Minęły czasy, kiedy psy były karmione resztkami ze stołu i sporo osób nie przejmowało się ich prawidłowym żywieniem. Doskonale zbilansowana dieta zwierzęcia ma tak samo istotny wpływ na jego zdrowie, jak żywienie człowieka, dlatego niezbędne jest wybieranie wysokiej jakości karm. Jakimi kwestiami należy się w tej sytuacji kierować?

pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że wybór karmy dla psów musi być dobrany do indywidualnych potrzeb psa. Oczekiwania żywieniowe są uzależnione od rasy. Ma to priorytetowe znaczenie, tym samym jeśli nie wie się dokładnie, jaką karmę podawać zwierzęciu – już w momencie zakupu szczeniaka z hodowli warto zapytać o zdanie hodowcę. Oni najczęściej mogą udzielić stosownych informacji. Odpowiedzialny hodowca będzie także służył pomocą po zakupie szczeniaka. Warto jest więc się do niego zgłosić, tym bardziej, że z reguły hodowcy mają duże doświadczenie w tej kwestii i mogą zaproponować najlepsze rozwiązania.
Źródłem pomocnych informacji jest poza tym weterynarz, u jakiego leczy się zwierzę. Opcjonalnie, o zdanie warto zapytać internautów, chociażby na tematycznych forach. Trzeba na pewno pamiętać, że w żadnym przypadku nie należy oszczędzać na karmach, jako że
pies
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

może się to negatywnie odbić na kondycji zdrowotnej zwierzęcia, a niektórych ubytków, szczególnie powstałych w fazie wzrostu nie da się już naprawić. Warto wziąć to pod uwagę. Dodatkowo, trzeba pamiętać że jedzenie dla kotów sterylizowanych (zobacz więcej) jest inne niż dedykowane dla kotów, które takiego zabiegu nie przeszły – superzoomarket.com/k,94,karmy-dla-kotow.html

Wybierając konkretny wyrób trzeba mieć więc na uwadze potrzeby własnego pupila, które zmieniają się w ciągu jego życia. Oczywiście, niekiedy karma musi być uzupełniana przykładowo świeżym mięsem. Wszystko zależy od tego, której rasy psa posiada się w domu. Możliwości na dzisiejszym rynku jest rzeczywiście bardzo wiele, więc każda osoba z pewnością będzie potrafiła znaleźć produkt odpowiadający potrzebom jej pupila. Wybór karmy zdecydowanie nie powinien być przypadkowy, szczególnie gdy chce się odpowiednio dbać o stan zdrowia kota lub psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*