Regały magazynowe

Urządzenia i elementy użyteczne w magazynie

Typów regałów jest naprawdę wiele, a to na co się ostatecznie zadecydujemy w znacznej mierze powinno zależeć od tego, co chcemy na nich trzymać. Wiadomo, iż inne regały muszą stać w magazynach sklepowych, a jeszcze inne powinny się znajdować w instytutach, czy w archiwach. To wszystko sprawia, iż zanim poweźmiemy decyzję o odpowiednim zakupie, musi się rzetelnie zapoznać z tą ogromną ofertą i wybrać to, co na pewno będzie dla nas najwspanialsze.

W archiwach przechowuje się bardzo wiele pism, a fakt, że zawsze powinny być one przechowywane przez kilkanaście lat, w momencie kiedy zawsze napływają kolejne, nie ułatwia ich właściwego przechowywania. Przez to właśnie do takich miejsc oferowane są przenośniki rolkowe (przykład:, a więc takie, które bez problemu mamy szanse przemieszczać. Są one ustawione w jednym rzędzie i jeżeli nie potrzebujemy ich to mamy szanse za pomocą specjalnej dźwigni powodować, że będą one do siebie dosunięte, a jeśli akurat będziemy ich potrzebowali, to jednym ruchem możemy przesunąć właściwą ilość regałów, tak by nagle zainkasować się do tego najistotniejszego. Stosowanie takich regałów jest także o tyle wskazane, iż zabezpieczają one dokumenty przed zniszczeniem, ponieważ w momencie jeżeli są ze sobą zsunięte, nie ma prawa się tam dostać żaden pył oraz kurz. Nie ma lepszej opcji kiedy chodzi o przetrzymywanie sporej wielkości dokumentów w pomieszczeniu, które tak rzeczywiście ma dosyć zdecydowanie ograniczoną przestrzeń.

Wyposażenie magazynu
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

Magazyny, w szczególności jeżeli są bardziej rozległe, potrzebują wprowadzenia swoistego wewnętrznego transportu. Transport ten organizuje się przy użyciu różnych maszyn. Jednym z bardzo popularnych środków tego typu jest wózek widłowy. Tego rodzaju wózki mają duża popularność z uwagi na zwrotność i łatwość w prowadzeniu i kierowaniu. Do użytkowania wózka widłowego trzeba mieć specjalne uprawnienia, które uzyskuje się podobnie do prawa jazdy. Dzięki tym elementom, a także przenośnikom i innym wózkom możliwe jest natychmiastowe przenoszenie towarów z jednej lokalizacji w inną.

Jak już było wspomniane, pomieszczenia magazynowe służą w pierwszej kolejności do przechowywania towarów. Z kolei do tego konieczne są właściwe przyrządy – głównie rozmaite regały. Ich typów również jest bardzo wiele, stosowanych w zależności od potrzeb i rodzaju przechowywanego ładunku. Przykładowo w pomieszczeniach magazynowych w bibliotekach najlepiej przydają się regały (ciekawe regały wysięgnikowe http://olejnik.pl/regaly-stacjonarne/) przesuwne o konstrukcji zamkniętej, dzięki czemu ładunek się nie kurzy. Charakterystyczne są również tak zwane regały jezdne (regały (ciekawe regały wjezdne- http://www.olejnik.pl/regaly-stacjonarne/) paletowe forum), które pozwalają na umieszczanie produktów na półkach wyłącznie z użyciem wózka widłowego. Niejednokrotnie tworzy to także możliwość umieszczania elementów na bardzo dużych wysokościach w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*