Triumf krajowych odlewni

W specjalizacji motoryzacyjnej, przemysłowej czy maszynowej nadzwyczaj istotne są produkty, które tworzone są techniką obróbki cieplnej.

Elementy do konstrukcji najczęściej nie mogą być stworzone inaczej niż przez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to technika, za pomocą, której produkt nagrzewany jest do właściwej temperatury, po czym odbywa się powolne jego studzenie. Te zabiegi powodują, że produkt żeliwny prawie całkowicie równa się ze stanem równowagi.
Tego rodzaju obróbka obróbka cieplna metali cieplna metali używana jest w różnorodnych temperaturach. Wymienia się między innymi wyżarzanie, jakie ujednolica metal. Nagrzewanie występuje pomiędzy 1000 a 1200 stopni. Innym jest wyżarzanie zupełne. Jest to grzanie pomiędzy 30 a 50 stopni w celu zmniejszenia sztywności metalu. Rodzajów wyżarzań jest dużo i każdy z nich ma odmienne zastosowanie.

Takiego rodzaju systemami zajmują się specjalistyczne odlewnie. Na terenie Polski jest ich kilka. Proponują najczęściej wyrabiane odlewy z metali żelaznych, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom za pomocą ciśnienia dostępne są także odlewy z materiałów nieżelaznych takich jak stopy miedzi czy aluminium.

Odlewnie w Polsce posiadają swoich nabywców nie tylko na terenie kraju, lecz także we wszystkich krajach europejskich. Zainteresowanie ich stało się osiągalne dzięki doskonałej jakości proponowanych produktów i bogatej historii zakładów wyrabiających odlewy. Również mnogie nagrody czy zdobyte certyfikaty pozwoliły nie tylko rozsławić się na rynku europejskim, ale również doprowadziły do długookresowej, ciągle rozwijającej się współpracy.

Nasze firmy tej branży słyną z produkcji doskonałej jakości wyrobów, następnym pozytywem są często nowatorskie, własne technologie, które zostają chronione prawnie. Coraz powszechniej także przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu produkcją tworzą procesy wytwórcze z nastawieniem na ochronę środowiska, stając się dzięki temu aktywnym propagatorem na rzecz ekologii.

Aby odlewnie ciągle mogły się rozwijać zostały utworzone liczne Stowarzyszenia propagujące ich działalność na obszarze całej Europy. To one przecież dbają o dobrą promocję wytwórców.

Źródło: Alwro S. A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*