Telefony dla seniora – wspaniały sposób na to, by osoby starsze odnalazły swe miejsce w świecie nowych technologii

XXI wiek cechuje niezwykle szybki rozwój nowych technologii, a także szereg różnorodnych przemian kulturowych oraz cywilizacyjnych.

Dziś laptopy, telefony komórkowe, sieć opanowały niemal każdą sferę ludzkiej egzystencji. Łatwo się domyślić, że korzystają z nich głównie nastolatkowie.
model

Źródło: pixabay.com
Rodzi się jednak pytanie: jak w tym innowacyjnym świecie odnajdują się ludzie starsi. Na przekór temu, co mogłoby się wydawać radzą sobie całkiem dobrze. Na rynku znaleźć można bardzo wiele różnych rozwiązań stworzonych z myślą o wspomnianej grupie konsumentów. Na popularności zyskują telefony dla seniora- komentarz z strony. Dlaczego? Przyczyn nie brakuje. Jednokolorowy ekran, wyrażne klawisze i ikony, mocne głośniki, solidna konstrukcja – wyliczać można bez ustanku.

Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś interesującego, to pomocna witryna (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/dokumentacja-techniczna/tworzenie-instrukcji-obslugi) może pomóc Ci w tym. Na tej witrynie znajdziesz jedynie konkretne fakty.

Wygoda użytkowania to jedno, ale dużo istotniejsze są niewątpliwie kwestie bezpieczeństwa. Świadomość, że – w razie niespodziewanego wypadku – możemy szybko skontaktować się z właściwymi służbami i uzyskać potrzebną pomoc.

Fantastyczną alternatywą dla telefonów komórkowych są – w przypadku ludzi starszych – również telefony stacjonarne- nowoczesne telefony stacjonarne.

Nierzadko wposażone w duże przyciski numeryczne, regulację głośności połączeń przychodzących, sygnalizację wizualną idealnie nadają się dla tych babć czy dziadków, którzy mają kłopoty ze wzrokiem bądź słuchem.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*