serwery

Innowacyjna cyfryzacja i stojąca za nią infrastruktura

Informatyzacja w naszym świecie to już aspekt codzienności. Nawet dekadę temu nowością był fakt, że da się porozmawiać z inną osobą za pośrednictwem bezprzewodowego aparatu telefonicznego, krocząc swobodnie po mieście, trzymając przy małżowinie sporych rozmiarów urządzenie. Teraz powoduje to lekki uśmieszek zażenowania i wspominanie starych czasów.

Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition
Autor: Iomega
Źródło: Iomega
Granica pomiędzy urządzeniem do rozmawiania, nadawania i odbierania smsów, a laptopem staje się coraz bardziej zatarta. Dodatkowo postęp w technologii doprowadził do tego, że przez telefon da się opłacać zakupy, można sprawdzić prognozę pogody, można na telefonie oglądać i przechowywać ogromne zbiory filmów…Można posłuchać ulubioną muzykę. Najlepiej gdy posiadasz zestaw słuchawkowy (rekomendowane źródło). Dlaczego męczyć innych muzyką, którą niekoniecznie wszyscy mogą lubić.

A to wszystko to tylko wierzchołek góry lodowej. Smartfony o takich osiągach sprawdzają się głównie do zachowania kontaktu z rodziną lub z kontrahentami w biznesie, natomiast rozwój elektroniki, mocy obliczeniowych komputerów i stopnia skomplikowania wszelkiej maści programów komputerowych spowodował, że nie tylko wysłużone, duże komputery PC są niezastąpione, ba – niezbędne w licznych miejscach.

Bardzo użyteczne są tam wspomniane smartfony. Chociaż póki co taki krok odbywa się się raczej w niepublicznych firmach, w przyszłości z pewnością każdy doktor na izbie przyjęć będzie posiadał w kieszonce potężną technologiczną maszynkę z dostępem do sieci na obszarze całego szpitala; także pracownicy służb publicznych, dyżurni ruchu na stacjach… A żeby je chronić przed czynnikami zewnętrznymi porozgląda się za jakimś gustownym etui na telefon (odkryj więcej tu).

Ale w dalszym ciągu wymaga to infrastruktury i nieprzebranej wiedzy niezbędnych do działania tego typu systemów i odpowiedniego ich zabezpieczenia. Wciąż w siedzibach przedsiębiorstw, gdzie wydajnie działają proste dla użytkownika sieci, gdzieś głęboko w szafach rackowych tkwią maszyny takie jak HP J9019B lub HP J9280A – przełączniki, jakie kierują rozprowadzeniem niezliczonych, drobnych porcji informacji. Te dwa urządzenia są dość kosztownymi i potężnymi urządzeniami, niezbędnymi w największych instytucjach i firmach.

Istnieją ich o wiele skromniejsze odmiany, takie jak HP J9138A, idealne do zastosowania na niewielkiej placówce pocztowej bądź w małej kawiarence internetowej. Oprogramowanie bardzo użyteczne w tworzeniu i zarządzaniu niedużymi, średnimi i największymi sieciami to na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – system Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Podsumowując – żeby działała prognoza pogody w smartfonach, żeby można było się sprawdzić email w kafejce lub (zobacz więcej) innym miejscu, wciąż wymagana jest specjalistyczna wiedza i ludzie biegle znający zagadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*