Szukasz nieprzeciętnego pomysłu na swoją hodowlę

O własnym zwierzęciu w mieszkaniu myśli wielu ludzi. Jednak posiadanie psa, kota czy nawet świnki morskiej będzie się wiązać ze sporą ilością obowiązków. Są jednak zwierzęta, jakie nie tylko są mało wymagające w hodowaniu, lecz również są niezwykle oryginalne. Na przykład należą do nich australijskie straszyki, dochodzące do kilkunastu centymetrów długości owady mające bardzo oryginalny wygląd.

Sama hodowla tych owadów nie powinna nastręczać kłopotów nawet hobbystom z małym doświadczeniem. Podstawowym wyposażeniem hodowli musi być odpowiedniej wielkości terrarium, szczególnie istotna jest tu jego właściwa wysokość. Samo terrarium zaopatrzyć trzeba w podłoże dla owadów, musi ono zapewniać stały poziom wilgotności. Bardzo dobrze będą się do tego nadawać zmoczony piasek, włókno (infinitex.pl/wlokno-ceramiczne/) kokosowe albo torf, ale w razie czego można się nawet posłużyć papierowymi ręcznikami.
terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Same owady można bardzo prosto zdobyć, są one tanie i sprzedawane przez wielu hodowców. Jeżeli żaden ze znajomych nie będzie miał tych owadów to można w wyszukiwarce podać frazę straszyk australijski cena i już po paru sekundach dostanie linki do osób mogących dostarczyć jajeczka tych owadów. Po kupnie jaj trzeba przygotować odpowiedni pojemnik, w którym na mokrej powierzchni jajka będą przez kilka miesięcy czekać aż do pojawienia się owadów. Kiedy to nastąpi straszyki należy przełożyć do wcześniej przygotowanego terrarium i zagwarantować odpowiednią ilość pożywienia. Straszyki mają ogromny apetyt, ale przy tym są wybredne i kapryśne. Na wolności spożywają głównie liście eukaliptusa, lecz w warunkach domowych karmi się je jeżynami, malinami, dębem, różą albo bluszczem. W zimie straszyki tolerują niektóre rośliny doniczkowe, lecz z takimi pokarmami należy uważać. Przy odpowiedniej opiece samce straszyków mogą przeżyć kilka miesięcy, a samice nawet do roku. Jeżeli hodowca utrzyma właściwe warunki w akwarium i będą miały zapewnione dużą ilość świeżych liści to także z młodymi owadami nie powinno być problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*