Nauka języka w firmie

Naucz się nowego języka latem

Okres wakacji to wspaniały moment, żeby zrobić coś dla siebie. I niekoniecznie idzie w tym wypadku o podróż do SPA, albo na urlop pod palmami. Dobrze jest także przeznaczyć te miesiące na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji. Warto zapoznać się z ofertą letnich kursów językowych.

Angielski czy inny język?Najlepiej jest w większych miejscowościach. Kiedy idzie o kurs angielskiego, Warszawa ma sporo do zaproponowania. W czasie letnich miesięcy sporo szkół językowych organizuje kursy wakacyjne, albo ma ciekawe promocje, więc zdecydowanie dobrze jest skorzystać z tego rozwiązania, zwłaszcza jeżeli dysponujemy czasem. Język angielski absolutnie jest wciąż najbardziej popularny. W naszych czasach znajomość tego języka to już jedno z podstawowych wymagań na rynku pracy.

Wiedz, że nasze odnośniki (http://www.collegium-novum.pl/wos,kurs,5.html) prowadzą tylko do w najwyższym stopniu ważnych portali, na jakich znajdziesz tylko wartościowe dane.

Nauka języka w firmie
Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Naturalnie powinniśmy zastanowić się też nad innymi językami. Ceniona jest znajomość rosyjskiego, hiszpańskiego czy czeskiego. Również języki skandynawskie mocno się przydają na rynku pracy. W zasadzie dobrze jest znać więcej niż jeden język obcy. To doskonały atut w CV.

Na co zwracać uwagę wybierając kurs?Gdy poszukujemy kursu językowego zwracajmy uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze nauczyciele. Sprawdźmy umiejętności kadry. Wiele szkół jako lektorów zatrudnia obcokrajowców, co umożliwia nauczenia się nie tylko gramatyki i słówek, lecz także obcowanie z żywym językiem na zajęciach, złapanie akcentu i niuansów, o których polscy nauczyciele mają prawo nie wiedzieć. To oczywiście nie znaczy, że nauczyciele z Polski nie są dobrzy. Kierunki filologiczne na naszych uczelniach są na niezwykle wysokim poziomie i uczą doskonale.

Zwracajmy też uwagę na wielkość grup. Optymalne są grupy składające się z około pięciu osób. Wtedy mamy pewność, że nauczyciel poświęca każdemu uczestnikowi wystarczającą ilość czasu, a jednocześnie grupa motywuje do wysiłku, ponieważ przecież nikt nie chce odstawać. Jeżeli decydujemy się na kurs indywidualny nie mamy możliwości sprawdzenia się w dyskusjach w grupie, konwersowania w tym samym czasie z kilkoma osobami, rozumienia języka, gdy okazuje się, że mówi więcej niż jedna osoba. Oczywiście za wielka grupa nie zdaje egzaminu zupełnie, ponieważ lektor nie ma możliwości odpowiedniego zajęcia się każdym uczestnikiem.

Najprościej kursów szukać przez internet. Każda szkoła (polecane) ma stronę internetową z ofertą. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, na przykład „szkoła angielskiego Warszawa” i z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Opłaca się poświęcić czas latem na nauczenie się kolejnego języka albo podszlifowanie już opanowanego. Zawsze jest dobry czas na rozwijanie się.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*