Gabinet dentystyczny

Polecane wyposażenie do każdego gabinetu stomatologicznego

Wielu dentystów po zdobyciu odpowiedniej praktyki decyduje się na otworzenie własnego gabinetu dentystycznego i rozpoczęcie pracy na swój rachunek. Jednak trzeba wziąć się do tego z głową, ponieważ jest mnóstwo spraw, o których należy pomyśleć, a i koszty takich prac małe nie są.

gabinet dentystyczny
Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com

Po pierwsze należy rozpocząć od wynajęcia jakiegoś lokalu na makijażu (zobacz salon kosmetyczny wrocław). Lokalizacja oczywiście będzie istotna, w pobliżu powinien znajdować się jakiś parking dla klientów, a sam lokal raczej powinien znajdować się w miejscu, do którego prosto dojechać. Przyjmuje się, że na potrzeby jednej osoby całkowicie wystarczy powierzchnia osiemnastu metrów kwadratowych.

Powinna się tam zmieścić niewielka poczekalnia, toalety i wreszcie gabinet. Wyposażenie dobrze żeby było z łatwo zmywalnych materiałów, już na etapie projektowania bezwzględnie trzeba zadbać o to, żeby meble i wyposażenie było zgodne z przepisami bhp. Warto pomyśleć o niepełnosprawnych osobach i wszystko rozplanować pod nich, a dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo w samym gabinecie, stosując na przykład odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A co z sterylizacją? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli stomatologowi to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po urządzeniu lokalu przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cenowa jest bardzo duża, ale bez sumy pięćdziesięciu tysięcy złotych przeważnie nie ma co myśleć o odpowiednich zakupach. Jednak nie opłaca się robić tu zbyt wielkich oszczędności. Przecież operacją (np. oceń) urządza się pod kątem użytkowania przez kolejne kilka lat, i zakup urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę spowoduje, że w przyszłości będzie można uniknąć jego koniecznej wymiany.

Głównym elementem każdego gabinetu jest stomatologiczny fotel, na jakim przyjmuje się pacjentów. Fotel jest najczęściej połączony z dentystycznym panelem, na jakim zamontowane są wszystkie wymagane przyrządy oraz urządzenia, takie jak na przykład ssak, piaskarka, kamera czy turbina stomatologiczna. Ważnym elementem wyposażenia gabinetu musi także być autoklaw, w którym można wysterylizować stosowane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto również nabyć sporo potrzebnego wyposażenia, takiego jak na przykład lampy bakteriobójcze, turbiny albo lupy medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*