Samochód – godny polecenia środek do przemieszczania się

Warszawa, pomimo znaczących zniszczeń wojennych, jest interesującym miejscem które warto zobaczyć. Odnajdziemy tu multum muzeów, teatrów, zabytkowych kościołów, kamienic, parków czy założeń urbanistycznych.

prorent
Bez wątpienia jedną z największych atrakcji, zarazem najbardziej urokliwe miejsce, jakie możemy znaleźć w tkance miejskiej naszej stolicy, są Łazienki Królewskie. To park, po wejściu do którego, możemy się tak odprężyć i zrelaksować, że zapomnimy, że wciąż znajdujemy się w ogromnym mieście. Ma liczne klasycystyczne zabytki, doskonale utrzymaną zieleń- można tutaj spędzić nawet pół dnia.

Po relaksacyjnym spacerze możemy zechcieć coś zjeść. Gdzie może być wobec tego lepsze miejsce do zjedzenia, jeśli nie na Starym Mieście? To też perełka Warszawy, w wyśmienity sposób zrekonstruowana po wojnie, dzisiaj przykuwa uwagę niepowtarzalnym klimatem, urokiem i malowniczością. Jest to również ważne, pod względem historycznym miejsce dla Polaków. A że jest tu najczęściej masa turystów, jedzenie w licznych na Placu Zamkowym restauracjach jest wyśmienite.

Obowiązkowo trzeba też obejrzeć Muzeum Powstania Warszawskiego- dostarczy nam naprawdę dużo wiadomości o samej Warszawie, o okolicznościach wybuchu i przebiegu powstania. Na pewno będzie to poruszające doznanie- muzeum jest trochę przytłaczające i smutne, ale bardzo ciekawe i pouczające.

Z duchem walk z II Wojny Światowej, możemy obejrzeć Grób Nieznanego Żołnierza. To fragment niezwykłego przed wojną Pałacu Saskiego, pełni obecnie symboliczną funkcję pamięci zabitym w tym konflikcie żołnierzy. Przypomina o nich również całodobowa warta żołnierzy przy grobie.

Wypożyczalnia samochodów

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Innymi interesującymi miejscami na pewno są też Uniwersytet Warszawski mieszczący się przy Krakowskim Przedmieściu, Uniwersytecka Biblioteka, jeden z najładniejszych w Warszawie Kościół Świętej Anny, ogromny zabytkowy cmentarz Powązki, Muzeum Walki i Męczeństwa, czy też Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Kopernika.

To zaledwie niezbyt duży fragment tego nowoczesnego miasta, więc w jaki sposób zdążyć to obejrzeć? Najłatwiej byłoby zjeździć autem.

Zachęcamy Cię do zajrzenia do kolejnego wpisu na ten temat – w nim znajdziesz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu zaciski hamulcowe ciężarowe i ciesz się tym.

Jeżeli nie posiadacie własnego, jest równie prosta metoda – wypożyczalnia aut w Warszawie będzie w stanie wynająć nam całkiem nowy, ekonomiczny samochód, za który nie zapłacimy majątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*