magazyn

Regały – rodzaje i ich zastosowanie

Z rozmaitymi regałami można się spotkać na co dzień. Są obecne w takich miejscach jak na przykład punkty usługowe czy biblioteki. W zależności od wykorzystania, a co najważniejsze od charakteru przechowywanych materiałów, regały mają rozmaite formy. Wytwarzane są także z rozmaitych tworzyw. Jednym z punktów, w którym regały stanowią niezbędny element wyposażenia, są magazyny.

Są to pomieszczenia, których rolą jest składowanie rozmaitych materiałów. W magazynach wykorzystuje się regały (wypróbuj w promocji regały paletowe-> http://olejnik.pl/regaly-stacjonarne/) w taki sposób, by jak najlepiej rozplanować przestrzeń (sprawdź więcej. Czasami również trzeba pozostawić szersze odstępy pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów, tak żeby zmieścił się tam wózek, wykorzystywany do przenoszenia materiałów. Oprócz magazynów regały – regały przepływowe ze strony Olejnik Warszawa – spotyka się w rozmaitych archiwach.

paczki w magazynie
Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych typów regałów. Wykonane są najczęściej ze stali lub z innych stopów metali. Ich forma i wykonanie zależeć będą od charakteru składowanych przedmiotów, a więc na pewno od masy ładunku. Przykładowo w małym archiwum, warsztacie czy garażu wystarczą regały o najmniejszym dopuszczalnym obciążeniu, czyli około 100 kilogramów na półkę. Pozostałe rodzaje przeznaczone są do wielkopowierzchniowych magazynów, szczególnie do tych składujących ciężkie i masywne towary. Towary przechowywane za pomocą regałów półkowych mogą być zapakowane w opakowania kartonowe czy inne pudełka lub być luzem.

Osobną dziedzinę tworzą regały metalowe. Przewidziane są najczęściej do użytku domowego lub do archiwizacji dokumentacji. Ze względu na niewielkie rozmiary nadają się do każdego pokoju i mnóstwa przeznaczeń.

Zwykle znajdują zastosowanie w kuchennych spiżarniach albo pracowniach. Duże układy tego typu regałów wykorzystywane są do urządzenia sklepów albo wystaw, zarówno do archiwizacji dokumentacji jak i do ekspozycji produktów sprzedażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*