Przyrządy pneumatyczne

W produkcji przemysłowej wykorzystywane są różnorodne rozwiązania w zakresie wprawiania w ruch przyrządów. Jednym z występujących typów jest napęd za pomocą mechanizmu pneumatycznego. Pneumatyka opiera się na użyciu sprężonego gazu w funkcjonowaniu maszyn i urządzeń. Tego typu rozwiązanie jest używane w przemyśle stosunkowo często. Jest o tyle korzystne, że powietrze jest surowcem powszechnym i łatwo dostępnym. Jedyne, co jest wymagane to stworzenie w tym powietrzu odpowiedniego ciśnienia.

Z wykorzystaniem pneumatyki wiąże się również szeroko rozumiana armatura przemysłowa Określenie „armatura” oznacza wszystkie narzędzie pomocnicze, używane w domu. Przemysłowa natomiast obejmuje przede wszystkim takie narzędzia jak zawory i zasuwy, czyli urządzenia pomocnicze, używane na przykład do odcinania strumienia cieczy.

http://www.arapneumatik.pl/

Źródło: http://www.arapneumatik.pl/

Prasy stanowią odmianę maszyn, służących do zgniatania różnego typu tworzyw. Używane są na przykład w procesie drukowania. Istnieje dużo rodzajów pras. Podstawowy podział przeprowadzono z uwagi na sposób napędzania urządzenia. Jedną z odmian są więc prasy pneumatyczne (opublikował), napędzane przy pomocy gazu pod określonym ciśnieniem. Cechują je różne parametry, między innymi charakteryzują się różną siłą nacisku, określaną w tonach. Maszyny tego rodzaju mogą być stosowane między innymi do zmiany kształtu różnego rodzaju elementów wykonanych z metalu. Poza zgniataniem, stosuje się je także do prostowania elementów, zginania i tłoczenia. Koszty są zróżnicowane w zależności od mocy maszyny i jej wykorzystania.

Pozostałe urządzenia wykorzystują pneumatykę

Urządzenie pneumatyczne

Autor: Kecko
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najszerzej używanych urządzeń tego typu jest młotek pneumatyczny. Wykorzystywany jest najczęściej w pracach budowlanych, a wachlarz jego wykorzystania jest niezwykle szeroki. Mechanizm pneumatyczny mogą mieć też szlifierki, wiertarki i wiele pozostałych urządzeń. Pneumatyka wykorzystywana jest także w urządzeniach innego typu, służących między innymi rozrywce.zobacz ofertę remonty uszkodzonych pieców remonty uszkodzonych piecówCoraz popularniejsze obecnie repliki broni to zwykle karabinki i pistolety pneumatyczne. Karabinki, czyli tak zwane wiatrówki, używane są także w strzelectwie sportowym oraz do polowań.
Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*