ślub w ogrodzie

Przygotowania do wesela

Ślub oraz wesele, to jeden z najważniejszych dni w życiu, jaki pozostaje w pamięci do końca naszego życia. Każdy pragnie, by wspominać te magiczne ślubne momenty jako nieprzeciętne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Im bliżej czasu wesela, napięcie zwiększa się, emocje przypominają o swym istnieniu. Jednak trzeba przecież jakoś zapanować nad organizacją przyjęcia weselnego.


Żeby uniknąć zbytecznych kłótni oraz nieprzyjemnych niespodzianek nie możemy przyzwolić sobie na podejście w stylu „będzie co będzie”. Dobry plan pozwoli urządzić ślub i wesele (witryna internetowa DJ Hektor) w najdrobniejszym niuansie. Im wcześniej zaczniesz projektować, tym wyższe szanse na sukces organizacyjny, zdumienie gości i nieocenione wspomnienia.
Krok 1: Spotkanie rodziców i przyszłych małżonków. Dobrze, ażeby Wasi rodziciele mieli sposobność do wcześniejszego spotkania jak też dwustronnego poznania się.

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na temat opisany w naszym wpisie? Więc zapraszamy – naciśnij hiperłącze (http://www.reklamywiktor.pl/oferta/kasetony-i-szyldy.html) i oglądaj nowe ciekawe treści.

Odpowiedni ku temu nastrój będzie w rodzinnym domu Pana Młodego albo Panny Młodej (bądź waszym, jeśli takowy posiadacie). Takie spotkanie jest też pierwszą okazją do rozmowy o organizacji ślubu.

wystrój sali na wesele
Autor: Nick Storchay
Źródło: http://www.flickr.com

Można subtelnie wybadać oczekiwania i preferencje obu rodzin, co do zakresu uroczystości ślubnej, panujących w danej rodzinie tradycji oraz obyczajów.
Etap 2: Zaplanowanie budżetu ślubnego. Już na starcie określcie jaki budżet pragniecie przeznaczyć na organizację wesela i ślubu. Szczerze pogadajcie, jakie są wasze możliwości ekonomiczne, wyczekiwania co do charakteru wydarzenia oraz liczby poproszonych gości i kto za co płaci. Unikniecie w tenże sposób niepotrzebnych nieporozumień na dalszym etapie. Możecie zacząć układać przygotowawczą listę uczestników, których pragniecie poprosić na wasz ślub a także wesele. To będzie punkt wyjścia do policzenia przybliżonych kosztów waszego ślubu. Winniście też się zastanowić, czym zamierzacie pomknąć do ślubu.


Wybierzcie odpowiadającą wam i waszym najbliższym (rodziciele, chrzestni, świadkowie) datę wesela. W pierwszej kolejności zajmijcie terminy w restauracji jak też kościele (względnie Urzędzie Stanu Cywilnego). Rezerwując terminy w restauracji, trzeba powiązać to z rezerwacją kwater dla gości.
Krok 3: Zaproszenia ślubne. Niemały wybór zaproszeń możecie wyszukać w sieci, sklepach z artykułami ślubnymi jak też marketach z kartkami okolicznościowymi. W dniu wesela nie może braknąć tak istotnego elementu jakim są dekoracje weselne. W tym celu można wpisać w przeglądarkę sformułowanie: wynajem krzeseł w Warszawie albo czerwony dywan Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*