kliknij to

Przesyłki typu dłużycowego kurierskie – jakie dostaniemy informacje przy pomocy porównywarki kurierów?

Przede wszystkim na samym początku naszego nowego tekstu jesteśmy zmuszeni objaśnić, czym jest przesyłka typu dłużycowego. A jest to w rzeczywistości bardzo lekka, lecz dość długa paczka, której wymiary przekraczają przesyłki standardowe oraz niestandardowego.

Zwykle te konkretne kryteria bywają uzależnione od tego, jakiego dokładnie kuriera wynajmiemy do pomocy przy dostarczeniu owej paczki, gdyż przeróżne firmy maja przeróżne rozgraniczenia co do jej wielkości. W jaki sposób się w tym wszystkim połapać oraz gdzie poszukiwać pomocy? Tego wszystkiego po dowiadujesz się z tego artykułu!

kliknij to
Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
przesyłki dłużycowe
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz całkiem nowy temat, czyli dokładnie przesyłki dłużycowe kurierskie – obejmuje jak można zobaczyć powyżej dość lekkie lecz długie paczki. Bardzo dobrze jest mieć świadomość, że każdy dostawca (mówimy tu o firmie kurierskiej), ma w posiadaniu innego typu kryteria co do tego konkretnego typu wysyłek. Najłatwiej jest to po sprawdzać dzięki przeszukiwarkom kurierskim, dzięki którym to mamy możliwość podać całkowite rozmiary naszej paczki, w tym: wagę, rodzaj pudełka, rodzaj dostawy, całkowite wymiary, czy to, czy owa paczka powinna być za pobraniem, oraz czy powinna być objęta ubezpieczeniem. Następnie po wpisaniu owych kryteriów dostaniemy informacje o firmach, które to oferują nam owe przesyłki dłużycowe. Na terenie Polski mogą to być firmy takie jak choćby: DHL (która to oferuje przesyłki dłużycowe od dwustu cm do 400 centymetrów), K-EX (od 180 do trzystu centymetrów długości), czy też FedEx (który pozwala na paczki mające wymiary od 200 do 300 centymetrów oraz szerokości do osiemdziesięciu centymetrów. Największa waga to 70 kilogramów).

Dobrze jest mieć świadomość, że pozostałe duże firmy, takiego typu jak choćby DPD i UPS w ogóle nie oferują tego rodzaju przesyłek. Co zaś dotyczy przesyłek większych aniżeli 400 centymetrów, to nie podliczają się one do dłużyc oraz posiadają całkowicie inny rodzaj przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*