Prowadzenie własnego biznesu jest dziś o wiele łatwiejsze aniżeli jeszcze dwadzieścia lat temu

Dzisiaj wszyscy żyjemy w dobie całkowitej komputeryzacji. Dzięki Bogu pomału pod tym względem zmieniają się też urzędy.
Jeśli pragniemy zarejestrować własną firmę, to powinniśmy mieć naprawdę dobry plan na biznes.

Polówka koszulka
ciasto

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Kyle Pearce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że przecież będzie trzeba uiścić ZUS oraz inne składki. Na to będziemy musieli przecież zapracować.

Odkryj kolejne pokrewne bardzo użyteczne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w serwisie eps.

Gdy już jednak wypiszemy wszystkie za oraz przeciw, to trzeba omówić to z rodziną. Mądrze byłoby zrobić coś podobnego do biznesplanu — musimy wiedzieć mniej więcej, z jakimi wydatkami będzie wiązała się własna firma. Powinien być on zrobiony na 6 miesięcy lub cały rok. Na szczęście założenie interesu w dzisiejszych czasach zajmuje jedynie kwadrans. Można to bez trudności zrobić przez internet. Możemy także założyć elektroniczny podpis, który ułatwi nam różne sprawy na przykład w Urzędzie Skarbowym. Porównując to chociażby z latami na początku tego stulecia, to dzisiaj jest istna bajka. Dobrą informacją jest również to, że ZUS na początku działania naszej firmy potraktuje nas ulgowo i będziemy opłacać o wiele niższe składki. Jeżeli mamy zamiar prężnie się rozwijać, to powinniśmy też zaistnieć w internecie. Powinniśmy posiadać swoją stronę internetową oraz aktywnie ją promować na wielu portalach.

Szczególnie jeśli jesteśmy spółką o profilu handlowym czy usługowym.
Prowadzenie biznesu nie będzie takie straszne, jak mogłoby się wydawać. Gdy już to zrobimy, to powiemy, że była to istna bułka z masłem. Więc do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*