Prowadzenie lombardu jest świetnym sposobem na własny biznes

Lombardy to dochodowy biznes. Powie to każdy, kto prowadzi własny.
Dawniej zarządzanie lombardem było raczej łatwe. W ostatnim czasie przepisy się zmieniły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Od 2016 roku wszystkie pożyczki przyznawane pod zastaw traktowane są przez państwo tak jak działalność bankowa. Zatem każdy lombard teraz musi przemienić się w spółkę, która będzie miała dosyć duży minimalny kapitał zakładowy. To z reguły utrudnia zadanie nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten biznes. Jednak pomimo początkowych schodów, takiego rodzaju biznes daje fantastyczne dochody. Należy pamiętać, że w lombardzie muszą panować uczciwe zasady. Na każdą przyniesioną pod zastaw rzecz, trzeba spisać umowę. W lombardach ludzie najczęściej zostawiają telefony, komputery, ale również złoto. Jest tego rzecz jasna o wiele więcej. Ważny wydaje się być też wybór miejsca. Zwykle dużym wzięciem cieszą się takie miejsca jak na przykład ulice wokół dworca kolejowego. Powinniśmy celować w taką dzielnicę, w której mieszka sporo niezbyt bogatych ludzi. Ważne jest też to, by nasi pracownicy przeszli kurs rzeczoznawcy. Wtedy nikt nie będzie w stanie ich oszukać i wcisnąć tandetną podróbkę. Dzięki temu zredukujemy straty do minimum.

Ten odnośnik do serwisu karma dla juniora prowadzi do niesamowicie ciekawej witryny, która ma równie fascynujące dane na omawiany wątek.

Prawda, ten kurs jest płatny, ale będzie to świetna inwestycja w pracownika i jego rozwój.

Nie zapominajmy, że prowadzenie lombardu nie jest tak przyjemne, jak mogłoby się zdawać. Na dodatek trzeba uczciwie zarządzać interesem, aby nie wplątać się w jakieś bezsensowne kłopoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*