Tworzenie stron www

Sieć internetowa dostępna jest w zasadzie w każdym miejscu. W biurach i domach mało kto obecnie nie ma dostępu do sieci, także operatorzy komórkowi w swoich taryfach coraz częściej uwzględniają internetowe pakiety.

Zwiększająca się powszechność urządzeń mobilnych, na przykład takich jak smarfony czy tablety spowodowała, że z możliwości przeglądania internetowych stron można korzystać z dowolnego miejsca. Dzięki urządzeniom mobilnym bardzo się także zmieniło podejście do wykonywania internetowych serwisów. W przypadku komputerów stacjonarnych oraz ( aleklima systemy klimatyzacji ) laptopów strony wyświetlane są na dużym ekranie o odpowiednich rozdzielczościach. Lecz na małym smartfonie normalne – Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]serwisy nie wyglądają zbyt dobrze, a poza tym ładują się przez długi czas. Z tego też powodu wraz z rozpowszechnieniem urządzeń przenośnych sporo portali zaczęło uruchamiać mobilne stroje, to znaczy wersje nadające się do otwierania właśnie na tych niewielkich ekranach.

Mobilne strony na tablety oraz smartfony zmieniły także podejście do realizacji internetowych serwisów. Tworzenie stron mobilnych zaczęło wymagać od projektantów całkowicie odmiennego podejścia niż przy typowych serwisach, i czasami będą to dwa zupełnie różne produkty. Przy wersjach mobilnych najbardziej istotna jest mała objętość i lekkość.

Resztę na

Można to uzyskać przez zmniejszenie liczby grafik, uproszczenie stylów i poprawę szybkości wyświetlania. Zupełnie innego podejścia będzie także wymagać sama nawigacja na stronie, w przypadku ekranów dotykowych sterowanie będzie się odbywać przy pomocy palców i serwisy mobilne powinny być do tego przystosowane. Dlatego też jest tak dużo rozbieżności pomiędzy wersją mobilną i tradycyjną danego serwisu, a ludzie którzy narzekają na to, że są one różne powinni zdać sobie sprawę, z czego to wszystko wynika. Kolejnym etapem rozwoju licznych serwisów internetowych jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających możliwości, które oferuje przeglądarka. Aplikacje takie można zainstalować na swoich tabletach czy smartfonach i korzystać ze znacznie większej liczby funkcjonalności, niż przy korzystaniu z przeglądarek.

Napisał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*