korepetytor w pracy

Praca korepetytora w stolicy. Poznaj charakterystykę

Szkoła ogólnie to miejsce, gdzie wszystkie dzieci obejmuje taki sam program nauczania. Nierzadko bywa jednak, że grupa uczniów nie nadąża z pojmowaniem prezentowanego materiału. W niektórych przypadkach wystarcza poświęcenie większej ilości czasu na rozumienie wiadomości w mieszkaniu i na przykład robienie dodatkowych zadań w ramach treningu. Czasami jednak takie metody nie są wystarczające. W takich przypadkach konieczna jest osoba, która poza szkołą wyłoży dany materiał i pod kontrolą której uczeń będzie mógł rozwiązywać zadania i być pewnym, że wykonuje je w poprawny sposób.

Na dzień dzisiejszy przedmiotem, z jakim spora część uczniów ma trudności, jest matematyka i pokrewne jej dziedziny jak przykładowo fizyka. Nauczyciel, który tego rodzaju pozaszkolne zajęcia prowadzi, powinien mieć więc określony poziom wiedzy, a co najbardziej istotne – doświadczenie w pracy z uczniami .

Zajęcia w domu

Ocena pracownika
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowe lekcje z danej dziedziny mogą być organizowane w różnych miejscach. Zależy to w pierwszej kolejności od chęci i możliwości korepetytora. W wielu przypadkach lekcje organizowane są w miejscu zamieszkania nauczyciela, po południu lub wieczorem. Inną często pojawiającą się opcją są lekcje w miejscu zamieszkania ucznia. W takim przypadku korepetytor dojeżdża do ucznia, w większości przypadków jeżeli oboje mieszkają w jednym mieście. Zwykle możliwość taka wiąże sięZ z dodatkowymi kosztami. Dla ucznia jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze. Nadrabianie zaległości z trudnego przedmiotu często wiąże się Ze sporym stresem, w czym często pomaga znajome otoczenie. W swoim mieszkaniu uczeń czuje się bezpieczniej. http://gazeta.ie/forum/index.php?showtopic=68024

Koszty
Koszty, jakie ponosi młody człowiek biorący udział w zajęciach dodatkowych są różnorodne i uzależnione od rozmaitych aspektów. Przede wszystkim znaczenie ma to, kto organizuje korepetycje. Przyjęte jest, że znacznie mniej płaci się studentowi-korepetytorowi niż komuś, kto pracuje jako nauczyciel. Oprócz tego, jak już zostało wspomniane, koszty uzależnia się od miejsca korepetycji, przy czym w sytuacji dojazdu do ucznia liczy się odległość. Oprócz tego często znaczenie ma przedmiot, z którego prowadzone są lekcje, a także rozmiar zaległości ucznia (link).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*