Proces granulowania – czyli, technologia do zagęszczania oraz kompaktowania, nazywana też densyfikacją

proces granulowania w danych czasach ma coraz większe zastosowanie, jeżeli chodzi o różne dziedziny związane z przemysłem. Ma możliwość występować przy takiego typu rzeczach jak chociażby tak zwane „pellety” z trocin typu drzewnego, przy paliwie stworzonym ze słomy i siana, czy nawozach typu organicznego i mineralnych.

Sięgnij po najnowsze trendy z produktami Wella

Autor: Wella
Źródło: Wella
Nasze osoby jednak dzisiaj interesuje głównie jeden typ granulowania, czyli dokładnie granulowania pasz.
budowa domu

Autor: Matthias Wiesmann
Źródło: http://www.flickr.com
granulowanie pasz

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
„Zagęszczanie różnych surowców poprzez granulowanie” – w taki sposób można w skróceniu powiedzieć, co czynią maszyny nazywane granulatorami. Granulowanie pasz jest tylko jak można zauważyć pojedynczym elementem, który można poddać temu konkretnemu procesowi. Warto jest jednak wiedzieć, że nie istotne, jakie surowce zastosujemy, zgranulowane surowce posiadają calutki szereg zalet, pośród których znajdziemy: łatwość ich bardzo precyzyjnego dozowania, niskie koszty związane z ich transportem, niewiarygodnie niski stopień pylenia danego surowca, czy nadal stały skład a także stabilne parametry rodzaju fizykochemicznego.

Proces granulowania, jak dobrze wiedzieć, posiada trzy podstawowe stopnie: 1. Dany surowiec jest przekształcany w bardzo ścisłą masę, która posiada ciągle ten sam skład i parametry; drugi – Cząstki danego surowca są ściskane między sobą oraz rozpoczyna się proces tak nazywanej „deformacji typu plastycznego”, oraz Trzeci Następuje redukcja objętości konkretnego surowca, dzięki której następuje jego wzrośnięcie gęstości i masy usypowej, która to w tym momencie zostaje granulatem.

Koniecznie zobacz na stronie inne tego rodzaju informacje. Tam też znajdziesz coś pasjonującego, ponieważ przedstawia ona zbliżoną problematykę.

br>
Wtedy, kiedy będziesz poszukiwać analogicznych porad, to te wskazówki z www (http://mangata.com.pl/o-firmie/) na pewno wydadzą się Tobie niezwykle użyteczne.

Te konkretne trzy etapy mogą dotyczyć dosłownie każdego typu surowca, w tym także naszych pasz, które są doskonałe dla zwierząt w gospodarstwach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*