Poznaj swoje prawa w sytuacji stłuczki samochodem, ponieważ to naprawdę istotne dla ciebie i twoich finansów

Brak rozwagi, brawura lub szybka jazda – to najistotniejsze czynniki odpowiadające za kolizje i stłuczki na drogach. Podobna sytuacja może przydarzyć się każdemu, nawet jeśli prowadzi ostrożnie, więc warto znać swe prawa w tego rodzaju przypadkach.
Nieraz przysługuje odszkodowanie a czasami zadośćuczynienie, jak to poznać?
Kolizje łączą się ze znacznymi stratami finansowymi oraz koniecznością poniesienia kosztów powiązanych z naprawą wozu.

dokumentacja

Autor: Franc Gardiner
Dość często w takich sytuacjach mawia się o zadośćuczynieniu oraz odszkodowaniu, lecz trzeba pamiętać, że zadośćuczynienie a odszkodowanie to dwa zupełnie inne pojęcia. Trzeba wiedzieć, jak je rozróżniać, ponieważ to niesamowicie istotne przy wnioskowaniu o rekompensatę. Na szczęście różnicę tych dwóch pojęć można prosto wyjaśnić – .
Zadośćuczynienie a odszkodowanie – kiedy co się należy
polityka kadrowa

Autor: cbcphotos
Źródło: http://www.flickr.com
zadośćuczynienie a odszkodowanie

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć, jak rozróżnić zadośćuczynienie oraz odszkodowanie. O odszkodowaniu mówimy, kiedy zaszła strata majątkowa, więc uszkodzenie pojazdu podczas kolizji. Takie szkody można łatwo oszacować i wycenić, znacznie trudniej jest, jeżeli dochodzi do szkód niemajątkowych. Akurat takie rozlicza się z użyciem zadośćuczynienia.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej kancelaria adwokacka na omawiany wątek – informacje okażą się na pewno niezwykle interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Taką szkodą ma szansę stać się trauma psychiczna albo problemy zdrowotne powiązane z wypadkiem, do którego doszło –

W wypadku, gdy ma się problemy z odróżnieniem tych dwóch pojęć oraz napisaniem wniosku, można skorzystać z pomocy agenta od postępowania powypadkowego.

Jeśli intrygują Cię omówione zagadnienia, to wejdź w widoczny link. Tam znajduje się dostęp ekstra do bardziej szczegółowych informacji powiązanych z tym przedmiotem.

Z pewnością opłaca się zawalczyć o swoje, gdyż środki w takich przypadkach bardzo się przydają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*