papierosy

Popalasz tytoń? Sprawdź, jak możesz oszczędzić nieco pieniędzy!

W obecnych czasach naprawdę wiele ludzi ma nałóg nikotynowy. Najczęściej zaczynamy popalać w sytuacjach stresowych albo po prostu z przyjaciółmi na imprezach i choć na początku wydaje się, iż to nic takiego jednakże po jakimś czasie okazuje się, iż nie można się obejść bez jednego lub dwóch papierosów dziennie.

papieros
Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo z czasem nasz organizm domaga się coraz większych ilości nikotyny, przez co zaczynamy popalać jeszcze więcej – bez wątpliwości znasz kogoś, kto pali przynajmniej dwie paczki papierosów dziennie. Jeżeli kiedyś paliłeś, niewątpliwie wiesz dobrze, jak dużo kosztują papierosy i jak ogromne pieniądze potrafią przeznaczyć na ich zakup palacze. Jeśli Ty również palisz, bez wątpliwości zastanawiałeś się przynajmniej raz, jak ograniczyć ilość wydawanych na papierosy pieniędzy. Oto parę naszych wskazówek.

Jeśli palisz naprawdę sporo, z pewnością najlepszym sposobem na oszczędzenie pieniędzy będzie samodzielne przygotowywanie papierosów. Na początku będziesz musiał wprawdzie trochę zainwestować w niezbędne akcesoria, takie jak chociażby gilzy (na tej stronie) czy też przykładowo nabijarka do papierosów, jednakże z czasem zauważysz, że naprawdę sporo dzięki temu oszczędzasz . Czego więc będziesz potrzebować? Na pewno potrzebne Ci będą gilzy – gilzy dark horse, czyli cieniutkie bibułki, w które będziesz zawijać tytoń. Pamiętaj, iż praktycznie każdy gilzy producent ma gilzy, które trochę różnią się od siebie – dlatego powinieneś wypróbować różnych żeby móc wybrać te najlepsze. W dodatku oczywiście potrzebny jest Ci tytoń – tutaj masz naprawdę duży wybór pośród wszelkiego rodzaju marek i smaków. W dodatku kupując tytoń z zaufanego miejsca masz pewność, że jest on oczywiście lepszej jakości niż ten znajdujący się w klasycznych papierosach.

papieros, książka
Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne Ci będą także filtry do papierosów i to praktycznie tyle. Oczywiście możesz kupować wszelkiego rodzaju dodatkowe gadżety jak przykładowo nabijarka do papierosów, jednak nie są one konieczne. Jeśli chcesz tylko zaoszczędzić gotówkę, wtedy zorientuj się, jaki jest najlepszy gilzy producent, weź od niego gilzy (polecane gilzy), kup tytoń o fajnym smaku oraz dobierz do tego filtry, które będą zatrzymywały chociaż część rakotwórczych i szkodliwych substancji.

Jeżeli zastosujesz się do naszych porad, niewątpliwie już po paru tygodniach zauważysz ogromną różnicę w ilości gotówki w swoim portfelu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*