O czym powinno się pamiętać budując szkolną bieżnię

Podczas budowy bieżni czy boiska przy placówkach takich jak szkoły, domy kultury czy ośrodki sportowe warto przed przetargiem na inwestycję zasięgnąć języka i doinformować się, jak należy taką budowę przeprowadzić, żeby nie tylko uniknąć niebezpieczeństw, ale również przyczynić się do tego, że taka budowa charakteryzować się będzie wyjątkowością, doskonałą dynamiką oraz najlepszą funkcjonalnością.

makieta przedstawiająca boisko szkolne

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu ma miejsce, że dyrekcja takich ośrodków nie ma informacji o technicznych aspektach tego typu działań, co może prowadzić do sytuacji, gdy podmiot wykonujący zlecenie nie zrealizuje całego przedsięwzięcia zgodnie z najwyższymi normami jakości i wykorzysta brak wiedzy klienta.
Koniecznym jest w tego typu działaniach zawsze kontrolować powszechnie znane normy, aby uniknąć ryzyka, kiedy to firma realizująca zlecenie zastosuje słabsze materiały. Takich oszustwnie brakuje w codziennym życiu naszych miast. Niejednokrotnie mówi się o sporach pomiędzy zleceniobiorcą a zleceniodawcą. Przykładem tego rodzaju sytuacji nawet na własnym przysłowiowym podwórku. Często mamy do czynienia np. z remontem drogi, po którym asfalt ma wiele wad, wykonanie jest zupełnie inna od początkowych planów. W sytuacji budowy bieżni szkolnej, musimy dowiedzieć się o podstawowych elementach tego rodzaju przedsięwzięcia. Informacje o chemicznym składzie materiałów, z których buduje się bieżnię jest na pewno informacją rzadko znaną.

Wiele osób interesuje się wydarzeniami sportowymi, jednak nierzadko nie wiedzą oni o kwestiach technicznych. Niewielu interesuje się przykładowo, jaki skład chemiczny mają komponenty wykorzystywane do budowy nawierzchni tegorodzaju.

Oczekujesz na nowy post? Pragnę zawiadomić Cię, że moja strona www (http://www.digital-motion.pl/sesja-rodzinna/) jest już dostępna. W takim razie zapraszam do lektury.

Warto jednak pamiętać o tym, że bez takiej wiedzy z łatwością możemy zostać oszukani. Prowadzić to może do długotrwałych spraw sądowych, podczas których jakakolwiek budowa (skład budowlany) nie zostanie zrealizowana.

Szefostwo tego rodzaju placówek, przy budowie boiska, czy też bieżni, zawsze musi zapoznać się z elementami materiałoznawstwa i standardami takich działań. Wiedza o tym, czym jest np. tartan (tartan firmy interchemol), czy elastomer, pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa konfliktu przy tak dużych inwestycjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*