obcokrajowcy

Język polski przecież nie jest wcale ciężki!

Pomimo globalnego kryzysu, możemy spostrzec spore zainteresowanie zagranicznych firm naszym państwem. Co raz więcej ludzi biznesu z różnych zakątków świata decyduje się na takie szalone ryzyko i pragnie robić interesy nad Wisłą. I zwykle im to wychodzi. W wielkich metropoliach Polski można zauważyć dużą ilość ludzi z całego świata, którzy są już integralną częścią polskiego społeczeństwa. Nikogo już nie dziwi język angielski, czy niemiecki, usłyszany w porannym autobusie.

nauczanie
Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Biznesmeni z innych państwa kochają naszą ojczyznę z paru powodów. Po pierwsze, dlatego, że jesteśmy niezwykle sumiennym narodem. Jesteśmy znani za granicą ze swojej dokładności oraz rzetelności. Panowie innych narodowości odnajdują w naszych kobietach wdzięk i urodę, a z kolei, panie z innych państwa są zachwycone, kiedy Polacy całują je w rękę albo przepuszczają w wejściu. Wielu biznesmenów postanawia osiąść w naszym kraju dłuższy okres. Dlatego niezwykle popularny jest polski dla obcokrajowców Warszawa ((sprawdź tutaj)).

Szkoły językowe cały czas otrzymują tego typu zlecenia, dlatego wiele szanujących się placówek proponuje takie kursy (szczegółyo tym: zobacz ten adres: agbar.pl). Prowadzą je wykwalifikowani nauczyciele, którzy mają specjalizację w tym zakresie. Nie jest bowiem łatwo nauczyć obcokrajowca własnego ojczystego języka. Trzeba także umieć bardzo dobrze język obcy, najlepiej angielski, po to, by mieć jakikolwiek kontakt z uczniem.W największych miastach uniwersyteckich możemy zobaczyć wielu uczniów z innych krajów. Po to, by łatwiej poznali naszą mentalność, proponuje się im kursy polskiego Warszawa (tu oferta na kursy dla obcokrajowców).

uczenie
Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com

Zagraniczni uczniowie są nimi oczarowani i z ogromnym wigorem zakuwają polskie zasady ortograficzne, które przecież są trudne dla rodowitych Polaków. W pozostałych krajach świata, polski jest językiem niezwykle tajemniczym, ale również co raz więcej ludzi pragnie się go nauczyć. Mnóstwo młodych ludzi ze wszystkich stron świata co roku przybywa do Polski, właśnie po to, by poznać naszą wspaniałą kulturę, bogatą historię oraz piękny i wcale nie taki trudny język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*