metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Podstawowe wskazówki dla wynajmujących mieszkania

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkania, z pewnością możesz mówić o dużym szczęściu. Dzisiaj mnóstwo ludzi nie ma gdzie mieszkać – zakup swojego mieszkania to tak spory koszt, że niemalże nikt w dzisiejszych czasach nie może sobie na to pozwolić.

mieszkania
Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Właściwie jedyną możliwością jest zakup mieszkania na kredyt lub taka niezła sytuacja, w której dostaniesz mieszkanie dla przykładu od swoich dziadków. Jeśli jednakże w Twojej rodzinie nie ma takiego mieszkania, wtedy kategorycznie jedyną możliwością jest kupienie mieszkania (zobacz domy z prefabrykatów projekty) na kredyt. Jeśli zatem posiadasz własne mieszkanie, wówczas z pewnością możesz mówić o sporym szczęściu. O tym większym szczęściu możesz powiedzieć w przypadku kiedy w jednym mieszkaniu żyjesz, a drugie możesz przeznaczyć pod wynajem. To zdecydowanie da Ci regularne dochody co miesiąc i jest wielce korzystne – nie bez przyczyny osoby, które posiadają dużo pieniędzy, inwestują je właśnie w mieszkania. Kiedy masz takie mieszkania (zobacz projekty domów pasywnych z kosztorysem) na wynajem, wtedy z pewnością powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób odprowadzać podatki od takiego wynajmu. Oczywiście perspektywa ukrycia dochodów z najmu przed urzędem skarbowym jest często kusząca, jednak zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania – w długiej perspektywie może Ci ono przynieść więcej problemów niż korzyści.

Najczęściej obciążający najem podatek nie jest tak duży. dlatego zdecydowanie nie warto ryzykować tak sporo dla zaoszczędzenia paru groszy (strona internetowa na temat podatku od wynajmu). Jeżeli decydujesz się na najem mieszkania i opłacanie z niego podatków, wówczas musisz zadecydować, jaki model rozliczania się z urzędem skarbowym będzie dla Ciebie lepszy. Możesz wybrać na przykład rozliczenie w systemie progresywnym lub zwyczajnie rozliczanie w modelu stałego procentu. Oczywiście o tym, który model rozliczania jest dla Ciebie korzystniejszy, decyduje zdecydowanie tak dużo różnych czynników, że niemożliwe jest wybranie zawsze tej samej drogi. Musisz przeprowadzić symulację finansową i przekonać się, który model jest dla Ciebie lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*