Podatniku, nie czekaj na ostatnią chwilę!

Termin złożenia deklaracji podatkowej zbliża się wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, ponieważ niewywiązanie się z terminu złożenia PIT-ów niesie za sobą przykre konsekwencje. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Kary są stosowane, ponieważ urzędnicy starannie kontrolują terminowość składanych dokumentów.

Podoba Ci się ten temat? Przeloguj więc do nowego posta i dowiedź się jakie ekstra źródło (http://komornikolesno.pl/egzekucje-komornicze/) stało się naszą inspiracją. Przyjemnej lektury!

O dziwo, podatnik zdecydowanie mniej ryzykuje dotrzymując wyznaczonego przez fiskusa terminu, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w sytuacji odwrotnej, gdy dokonuje wpłaty w terminie, a spóźnia się z dostarczeniem deklaracji.

Gotowy formularz mamy możliwość przesłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i wysłać pocztą lub drogą internetową . Taki program PIT jest na tyle dopracowany, iż poradzi sobie z nim nawet użytkownik, który na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. Na każdym etapie wypełniania zeznania podatkowego za rok ubiegły możemy uzyskać również pomoc, w jaki sposób krok po kroku odnaleźć się w programie. Aby wypełnić pity 2016, musimy tylko posiadać internet i postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Czytelne menu ułatwia wypełnianie rozliczenia podatkowego bez obaw o to, że nie zostaną uwzględnione istotne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Dobrze jest wywiązać się z obowiązku przed ostatecznym terminem rozliczenia. Wtedy przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.

W gorączce składania deklaracji, należy również pamiętać, iż spełniając obywatelski obowiązek mamy szansę by pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, organizacjom działającym na rzecz pokrzywdzonych przez los czy przytuliskom dla zwierząt – sprawdź więcej. Mimo iż 1 proc. to nieduża kwota i wydawać by się mogło, że jest tylko kroplą w morzu potrzeb, należy pamiętać, że w skali kraju uzbierana suma może mieć ogromny wpływ na czyjeś życie. Gdy wypełnimy 3 rubryki w naszych zeznaniach podatkowych, to wraz z innymi, możemy uczynić dużo dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*