Konferencja naukowa

Kreacja programów użytkowych na androida

IOS jest to system operacyjny firmy Apple, bazujący na OS X, systemie tworzonym z myślą o komputerach Mac. IOS jest zaplanowany na przyrządy mobilne Apple, innymi słowy iPhone, iPad, iPod także Apple TV, dlatego też do jego właściwości kwalifikuje się przede wszystkim aktywność przy zniżonych zapasach również wsparcie sterowania dotknięciem.

Trzeba pamiętać, iż układ iOS jest zamknięty, co po pierwsze podnosi
Klawiatura laptopa
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

bezpieczeństwo, a z drugiej – ogranicza możliwości tworzących na niego aplikacje . IOS proponuje niezmiernie dużo możliwości tworzenia programów mobilnych, łącznie z jednym z najbardziej interesujących biznesowo rynków rozpowszechniania. Dystrybucja za sprawą App Store wykazała swoją efektywność. Do pisania aplikacji funkcjonujących w systemie Android potrzeba urządzeń i wiedzy. Z narzędziami bywa dość łatwo – trzeba zainstalować Eclipse z jedną z dostępnych wtyczek. Trzeba także pobrać wtyczkę ADT. Opis jak zainstalować dodatki jest dostępny.

Możliwe jest też używanie dowolnego odmiennego IDE pozwalającego na tworzenie programów w Java, należy jednak pamiętać, że wiąże się to z trudniejszą konfiguracją, słabszym przystosowaniem do Androida dodatkowo znacznie gorszym rekomendacją ze strony społeczności. Jeśli rozpoczynasz dopiero przygodę z Androidem wyróżniamy alternatywa Eclipse.

Z intelektem jest znacznie gorzej – zamontowanie postępuje

Pracujący informatyk
Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

powoli, powinno się jednak zgromadzić takie składniki: znajomość angielskiego, bodaj w zakresie początkowym. Komplet dokumentacji z której trzeba korzystać, jest napisana w tym języku. Porządna znajomość programowania Java. Dobrze należy umieć takie zagadnienia jak składnia języka i schemat obiektowości w Java. Warto też dołożyć do tego obeznanie głównych klas z JSE. Kolejne zadanie to znajomość specyfiki tworzenia aplikacji dla systemu Android – , chociaż przeczytanie sobie o tym jakie szczegóły występują w aplikacjach – to nie jest strasznie rozległa wiedza, aczkolwiek bez wątpienia razem z sporządzaniem kolejnych programów, trzeba – odnośnik do strony – ją w sobie rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*