Parę nieznanych Ci wcześniej faktów na temat kopalni węgla w Ponicach – gorąco zapraszamy do zapoznania się z nimi

Kiedy trafiłeś na tę witrynę, bez wątpliwości chociaż trochę interesujesz się zagadnieniem wydobywania węgla brunatnego w Polsce. Ten artykuł powstał między innymi po to, aby uświadomić przeciwnikom otwarcia kopalni w Krobii to, że taka inwestycja nie niesie za sobą praktycznie żadnych zagrożeń, a jednocześnie może przynieść dużo zalet. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, mocno zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem.

kopalnia odkrywkowaNa początku trzeba podkreślić to, co dotyczy nas wszystkich osobiście – otwarcie nowej kopalni węgla to zdecydowanie więcej miejsc pracy dla mieszkańców gminy Miejska Górka oraz okolicznych miejscowości. Wiele badań niejeden raz wskazało, że budowa kopalni na całym świecie zwykle pozwalają na efektywne zmniejszenie bezrobocia w pobliskich miejscowościach.
W dodatku trzeba podkreślić, że budowa kopalni oznacza dla Ponic większe wpływy do budżetu. Jeżeli podliczy się wszystkie podatki obciążające kopalnię, szybko stanie się jasne, jak ogromne korzyści oznacza to dla budżetu miasta. W konsekwencji dużo z tych funduszy można dodatkowo przeznaczyć na przykład na rozwój gminy.

Nie da się ukryć, że budowanie kolejnych kopalni powiększa bezpieczeństwo energetyczne kraju. W dzisiejszych czasach zależność energetyczna od innych państw to coś, czego nie życzy się nawet największemu wrogowi. Właściwie każdy z nas zdaje sobie bez wątpienia sprawę z tego, że powolne uniezależnienie się od surowców energetycznych pozyskiwanych z innych krajów jest wielce ważne – a otwieranie kolejnych kopalni wytrwale nas do tego celu przybliża.
Trzeba podkreślić również, że węgiel brunatny jest współcześnie jednym z najbardziej popularnych surowców na świecie. W współczesnych czasach to właśnie z węgla brunatnego w Europie wytwarza się mniej więcej trzydzieści procent całej energii – to niezwykle dużo Trzeba zatem korzystać z tego, że w Polsce znajduje się dużo złóż tego surowca – takie wydobycie pozwala nie tylko na uniezależnienie gospodarcze państwa od innych podmiotów, ale także na zwiększenie zysków naszej gospodarki.

Jak widać, kopalnia odkrywkowa (kilka faktów: ) może przynieść właściwie jedynie korzyści – i to zarówno dla całego kraju jak i dla mieszkańców Ponic i pobliskich miasteczek. Taka inwestycja zdecydowanie jest inwestycją w lepszą przyszłość dla wszystkich.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*