Oświetlenie mieszkania – jakie winno być w różnych pomieszczeniach?

Oświetlenie mieszkania to jak najbardziej ważny aspekt, jakiego nie powinniśmy lekceważyć. Każde pomieszczenie wymaga innego oświetlenia. Inne potrzebne jest w kuchni, inne w łazience, w salonie, sypialni czy na tarasie. W jednym pomieszczeniu będą więc pasowały żarówki led e27, w drugim zupełnie inne. Warto mieć to na uwadze już na etapie planowania domu. Zastanówmy się, jak rozplanować instalację elektryczną, gdzie ustawimy lampki, a gdzie żyrandole. Nie ma na to oczywiście gotowej recepty. Wszystko jest zależne od naszych upodobań, zapotrzebowania, od stylu życia jaki preferujemy.

żarówki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi chociażby o pokoje dziecięce, to warto, by były one solidnie oświetlone.

Jeśli wczytujesz się w przedstawiany tekst to oznacza, że wątek Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik do strony metalowa rama łóżka 180×200, a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Oczywiście maluchy w dzisiejszych czasach sporo się uczą, nawet po nocach, warto więc zatroszczyć się o to, aby w przyszłości nie miały kłopotów ze wzrokiem. Przede wszystkim w pokojach dla dzieci powinny się zatem znaleźć wygodne, dopasowane do potrzeb maluchów biurka, a na nich oczywiście lampki, które dzieci będą sobie mogły w każdym momencie włączyć. Podobnie sprawa wygląda, jeżeli chodzi o nasz gabinet do pracy. W końcu to w gabinecie wykonujemy pracę i realizujemy różne zadania, które wymagają właściwego oświetlenia –

Nasz wzrok będzie się męczył o wiele wolniej, jeśli zapewnimy sobie porządne oświetlenie.

żarówki

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Co z łazienką? Tam także warto zadbać o dobre oświetlenie. Po pierwsze, w łazience okna są zazwyczaj dość niewielkie, nie dociera tam więc raczej intensywne światło słoneczne. A po drugie, tam często rozmieszczone są lustra, które także warto dodatkowo oświetlić.

Pojawiła się teraz polecana strona internetowa, która ma ważne dane na omawiany temat, zatem nie czekaj tylko przeczytaj ją dokładnie.

Jest to zwykle ważne w szczególności dla kobiet. W końcu przed takim lustrem sprawdzamy swój wygląd, robimy make up i dbamy o siebie. Dlatego odpowiednie oświetlenie w łazience to podstawa.

Z oświetleniem możemy rzecz jasna poszaleć bardziej w salonie i w sypialni. Tam możemy sobie pozwolić na rozproszenie światła czy nawet na wielobarwne żarówki. W końcu w tych pomieszczeniach zwykle wypoczywamy, raczej w nich nie pracujemy.
Jeżeli nie wiesz jakiego typu oświetlenie wybrać, warto szukać inspiracji. Poczytaj porady w internecie, dowiedz się, czym są profile led i dopiero później zabieraj się za konkretne plany – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*