Oferujesz produkty zagranicą? Pamiętaj o Intrastat

Od kiedy Polska została częścią Unii Europejskiej, wiele zmieniło się na stałe w naszym kraju. Dzięki odblokowanym granicom, Polacy mogli podejmować zatrudnienie na terenie państw członkowskich.

Lecz najważniejsze jest to, że polscy przedsiębiorcy od tej chwili mogli sprzedawać swoje produkty u sąsiadów, w znacznie prostszy sposób. Jeżeli jesteś tego typu biznesmenem, powinieneś orientować, jakie obowiązki na tobie ciążą.
Chwilę przed naszym przystąpieniem do Unii, polskie firmy zaczęło obligować sprawozdanie Intrastat. Jest to unijny system, zapoczątkowany w 1993 roku, dzięki któremu możliwe było prowadzenie statystyk świadczących o tym, ile i jakich dóbr jest transportowanych z jednego państwa do drugiego. Dzięki temu nie są już konieczne deklaracje celne, które w obliczu zniknięcia granic, stały się metodą archaiczną. Obecnie z pomocą prostego formularza możemy zdać wyczerpujące informacje na temat konkretnej sprzedaży.
Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz niektóre osoby prowadzą bardzo wzmożoną dystrybucję, wówczas każdorazowe sprawozdanie Intrastat zabiera dużo czasu.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź (http://ambroexpress.pl/) koniecznie, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie też jest wartościowe.

Jeśli masz problem tego typu, powinieneś zaangażować odpowiednią firmę, która wyręczy cię z tego kłopotu. W sieci znajdziesz bez problemu oferty kilku takich placówek, które na co dzień siedzą przy sprawozdaniach Intrastat. Jeśli jednak wolisz zajmować się tym samodzielnie, powinna zaciekawić cię możliwość złożenia formularza drogą wirtualną. Taka opcja jest dostępna na głównej stronie Urzędu Celnego. Dzięki czemu unikniesz kolejek w stacjonarnym biurze celnym.

Każdy przedsiębiorca, który sprzedaje lub nabywa dobra na terenie Unii Europejskiej, powinien każdorazowo wysyłać sprawozdanie Intrastat. Będzie to protokół, który zastąpił przestarzałe deklaracje celne. Wiele firm polskich fachowo zajmuje się jego wypełnianiem. Możesz to również zrobić drogą internetową.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*