Odkuwki – ich odmiany a także materiał jego wykonania

Usłyszawszy na temat tak zwanych odkuwek wielu spośród nas tak naprawdę kojarzy jedynie to, że bywa to coś kutego, jak to pokazuje po części sama nazwa. Tymczasem odkuwki mają sporo więcej do zaoferowania niż „coś kutego”, a o czym dowiesz się, kiedy przeczytasz nasz pisany dzisiaj felieton na ich temat!

finanse
Nasz najnowszy temat, czyli wspomniane wyżej odkówki, jest to element kuty ukazujący się w kilku odmianach, pośród których najczęściej występujące to konkretnie: odkuwki typu matrycowego, takie swobodnie kute oraz tak https://www.effector.com.pl/pl/drzwi-wejsciowe-panelowe/ zwane „pierścienie kuto-walcowane” stworzone ze stali, które silniej zaliczają się po prostu do wyrobów kutych dokładnie tej samej (albo bardzo podobnej) kategorii. Których to jednak rodzajów odkuwek byśmy nie poruszyli, bywają one wykonane z przeróżnych typów stali, wśród których to bez żadnych wątpliwości najintensywniej istotnymi są: stale węglowe, tak zwane niestopowe, a także stopowe, stale całkowicie uodpornione na korozję, a także i takie zrobione ze stopów tak nazywanych „metali nieżelaznych”. Warto wiedzieć, iż istnieje niewiarygodnie wiele typów norm, które to odkuwki mogą uzyskać, a bywają to w szczególności normy według tak inne wątki tutaj nazywanych EN, PN, czy DIN itp.

Bardzo wiele firm oferujących odkuwki oraz tak naprawdę nie tylko, umożliwia nam oczywiście za dodatkową opłatą na tak zwane „badania”, pod względem choćby własności mechanicznych, czy ultradźwiękowych, nie napomykając już o badaniach typu metalograficznego, czy też magnetyczno-proszkowych oraz typu penetracyjnego oraz kilku innego typu, uzależnionych w rzeczywistości od oferowanych przez firmy usług. Na koniec dodajemy, że sama wysyłka takiego typu odkuwek może odbywać się w stanie całkowicie surowym, skórowanym, czy też obrobionym cieplnie, oraz obrobionym mechanicznie.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*