Od kilkunastu lat Skarbówka chce iść z postępem i ułatwiać obywatelom tego kraju życie

W tym roku składanie sprawozdań finansowych było bardzo łatwe dzięki nowym zasadom wprowadzonym przez Urząd Skarbowy.
Już od jakiegoś czasu można zaobserwować, że polskie urzędy starają się wyjść naprzeciw potrzebom Polakom.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Rozpoczęli tym, że na przykład da się już sporo rzeczy zrobić online. Tak było również już od jakiegoś czasu z sprawozdaniem PIT, który wysyłaliśmy do Urzędu Skarbowego. Można było to załatwić przy użyciu komputera i nie trzeba było przeżywać dantejskich scen w kolejkach do okienka. Z tej opcji korzystali najczęściej ludzie młodzi, bo emeryci nie potrafią zbyt dobrze obchodzić się z komputerem. Często bali się, że coś zrobią źle i z tego powodu woleli składać formularz w normalnej wersji papierowej. W tym roku nadszedł przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas bowiem samodzielnie. To ogromny krok naprzód. Więc obywatele, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na dzieci albo na internet) nie musieli niczego robić. Jeżeli dla przykładu jakiś starszy pan pobiera emeryturę, ale nie pracuje oprócz tego w żadnej firmie, to urząd rozliczył go samodzielnie na podstawie dokumentów otrzymanych z ZUS.

Czy nie jesteś w stanie odejść od tego artykułu? To dla nas niebywale miła wiadomość – zatem kontynuuj poznawanie na kolejnej witrynie.

I to w sumie tyle. Nie trzeba się irytować, wypełniać formularze oraz jeździć do Skarbówki.

W sumie duża część społeczeństwa, która żyje już na emeryturze (ale nie tylko oni, a znacznie większa liczba osób), ma możliwość, by nareszcie po prostu zapomnieć o dokumencie PIT raz na zawsze. Cóż za ulga i mniej trosk dla sporej części polskiego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*