Pieniądze dla małych firm

Konieczności klienta banku. Czyli spłacanie kredytu, regulowanie rachunków zlecanie przelewów, wypłata gotówki.

Wszystko razem
Ogarnianie spłaty kilku kredytów często nas przeraża. W sumie to nawet my nie jesteśmy w stanie określić, w którym momencie okazało się, że zamiast jednego kredytu na remont domu mamy jeszcze dwie lub cztery inne. jednak, gdy chwile się zastanowimy od razu przypominamy sobie, na co poszły pieniądze z kolejnych pożyczek. A to potrzebowaliśmy środków na wyposażenie mieszkanie, musieliśmy kupić laptopy naszym pociechom i jeszcze wyszło na to, że nowe auto jest niezbędne.

Karty kredytowe i windykacja długów
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Od pierwszego do pierwszego niby nam starcza, ale rzeczywiście wolelibyśmy posiadać jeden kredyt, a nie trzy czy cztery pożyczki. Dziś mimo tak znanych teraz zleceń stałych jest strach, że o którejś racie zapomnimy i wybierzemy zbyt dużo środków z konta. A później będziemy do tyłu z zapłatą raty na którąś pożyczkę. Dlatego warto rozważyć konsolidację kredytów. Konsolidacja kredytów to świetne rozwiązanie, kiedy nie mamy pojęcia, w co ręce włożyć. Dobrze złączyć wszystkie długi bankowe w jeden i spłacać jedną ratę, co miesiąc. Oczywiście dobrze jest przeczytać oferty różnych banków by znaleźć kredyt konsolidacyjny, który okaże się odpowiedni w naszych warunkach. Choć trzeba stwierdzić, że pośród kredytów konsolidacyjnych oferty banków są dość podobne. Taka konsolidacja da nam złapać oddech. Teraz wystarczy, że wpłacimy jedną ratę i nie musimy się przejmować, że o którejś nie pamiętamy. To duże udogodnienie, dobrze, więc z niego skorzystać.

Rozliczmy się

Kiedy słyszymy słowo transakcja kojarzymy je z kupnem lub sprzedażą. Pamiętamy też, że w współczesnych nam czasach na wszystko trzeba mieć papierek. Dlatego zbieramy rachunki, paragony, bo chcemy być pewni, że nie będziemy mieli później kłopotów typu: pani jeszcze nic nie wpłaciła, a przecież doskonale pamiętamy, że wpłacaliśmy środki na wyznaczone konto. Wtedy wesprze nas świstek papieru, bo niestety czasem nawet w placówkach bankowych rozliczenie transakcji odbywa się z niewielkim opóźnieniem. Znają to doskonale maklerzy, którzy dobrze rozumieją, że na giełdzie rozliczenie transakcji następuje trzy dni po kupnie akcji. Zresztą wszystko na giełdzie rządzi się własnymi prawami w kwestii wszelkiego rodzaju transakcji. Trzeba, więc dobrze się zasadami obowiązującymi na giełdzie by móc zacząć zarabiać na akcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*