sigma 35mm f1.4

Obiektywy do cyfrowej lustrzanki – poradnik dla całkiem początkujących

Wraz z obniżką cen oraz rozwojem świadomości fotograficznej użytkowników coraz większa ilość posiadaczów cyfrowych kompaktów postanawia zakupić „prawdziwy” aparat fotograficzny – lustrzankę cyfrową z wymienialną optyką.
Wraz z nowiutkim aparatem pojawia się kłopot doboru obiektywów.

sigma 35mm f1.4
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

W tym przekazie wyklarujemy czemu niektóre obiektywy pasują tylko do wybranych modeli aparatów. Technologia cyfrowa rozbudziła zainteresowanie pstrykaniem wśród wielu ludzi, którzy do tej pory ograniczały się tylko do okolicznościowego wykonywania zdjęć. Kompakt cyfrowy, jaki dał dostęp do magicznego świata zdjęć przestaje starczać razem z ambicjami do wykonywania coraz to lepszych fotografii. Mnóstwo osób przesiadających się z cyfrowych kompaktów na lustrzanki cyfrowe zupełnie nie ma pojęcia, którą dopasować optykę jak też co znaczą wartości prezentujące poszczególne modele obiektywów, na przykład sigma 35mm f1.4 – sprawdź sam. Większość eksploatatorów decyduje się na kupno lustrzanki z obiektywem w zestawie. Pierwszy problem pojawia się przy pierwszych zdjęciach nowym nabytkiem. Nagle okazuje się, iż możliwości nowiuteńkiego zestawu są nader skromne w porównaniu z uprzednim kompaktem. Zwracamy się z tymże problemem do sprzedawcy sklep foto – przenieś mnie do źródła. W tym miejscu bardzo pomocni eksperci doradzają nam.
W handlu osiągalnych jest kilka rodzajów zaczepów obiektywów, jakie są ściśle zespolone z producentem i modelem lustrzanki.

Najczęściej jest tak, że do aparatu danego wytwórcy nie możemy założyć obiektywu innego fabrykanta aparatów. Zwyczajnie konstruktorzy przedsiębiorstw w czasie rozwoju systemu swych lustrzanek wyselekcjonowali inne rozwiązania konstrukcyjne aniżeli ich konkurenci rynkowi.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*