opona z bliska

O czym powinno się pamiętać wożąc się samochodem w zimie

Zima to okres, w którym warto zatroszczyć się o rozmaite sprawy związane z użytkowaniem samochodu. Warto przed tym okresem sprawdzić pojazd na stacji pojazdów, czy wszystko jest porządku, czy pojazd dobrze będzie się trzymał jezdni, czy trasa hamowania będzie odpowiednio krótka, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa, czy żadne z partii zawieszenia nie przyczyni się do tego, że samochód będzie niewygodnie się prowadził i w konsekwencji będzie to mogło być przyczyną kolizji.

Nierzadko właściciele aut nie myślą o wspomnianych niebezpieczeństwach. Problemy dnia codziennego przysłaniają niekiedy kwestie związane z bezpiecznym prowadzeniem, jednak należy wiedzieć, że te rzeczy mogą się okazać najistotniejsze dla naszego życia i zdrowia.

Zwróć uwagę na szczegóły tutaj, przeczytasz tam jeszcze bardziej szczegółowe dane, które z pewnością również okażą się dla Ciebie godne uwagi.

Co należy zbadać w pojeździe przed zimą, żeby podróżować bezpiecznie i komfortowo?

opona z felga
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Przede wszystkim trzeba sprawdzić hamulce. Przyczyniają się one bezpośrednio na skrócenie drogi hamowania. Jeżeli chcesz uniknąć wjechania w auto przed tobą, koniecznie zbadaj układ hamulcowy. Bardzo ważne jest także zawieszenie. Dobrze działające wahacze czy układ kierowniczy nie tylko przyczynią się do tego, że auto będzie bezproblemowo reagować, ale ponadto będzie znacznie pewniej trzymać się drogi. Następną rzeczą, o jakiej należy pamiętać jest oświetlenie. Sprawne reflektory pozwalają bezproblemowo orientować się w sytuacji potencjalnego zagrożenia również po ciemku, do tego przyczyniają się do tego, że twój pojazd sam jest dobrze widoczny. Czasami należy również pamiętać o zmianie płynów hamulcowych, płynu w chłodnicy oraz o wymianie oleju, a przynajmniej o sprawdzeniu poziomu tych płynów. Jedną z najważniejszych kwestii jest jednak wybór stosownego ogumienia. Kierowcy aut nierzadko nie myślą o tym, jak ważne są sprawne opony w czasie zimy. Od czasu do czasu się zdarza, że właściciele aut podróżują w zimie na oponach letnich, co znacznie pogłębia ryzyko kolizji. Opony zimowe jest mniej twarde od letnich opon a w dodatku posiada stosownie wyprofilowany bieżnik. Warto więc zainwestować także w dobre opony np.

Podoba Ci się prezentowany post? Zatem odsyłam do strony (https://www.mobilnybarista.pl/warszawa-pokazy-warsztaty-baristyczne.html) – w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące informacje, które są omówieniem prezentowanego zagadnienia.

takich marek jak Hankook czy Dayton, które nie są bardzo drogie a bez wątpienia pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo jazdy.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*