O co należy się zatroszczyć gdy twoje przedsiębiorstwo potrzebuje ciągłych dostaw prądu

Żyjemy w świecie najnowszych technologii i postępującej informatyzacji. Komputery jak również i smartfony są dzisiaj w każdym miejscu. Złożone systemy i aplikacje a także strony www pracują w oparciu o serwery, które w sporej liczbie przypadków muszą mieć zagwarantowany stały i nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej.

żarówka, elektryczność

Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com
Trudno sobie wyobrazić, co może się wydarzyć w sytuacji braku dostaw prądu do któregoś systemu, od którego jest uzależnione życie wielu osób.

Interesujesz się tym działem? Czytaj więc dalej pościel z satyny o tym punkcie w nowym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Wartoprzytoczyć tutaj przykład szpitali albo też elektrociepłowni w czasie zimy. Co prawda takie zakłady mają swoją własną zapasową infrastrukturę, jaka może zagwarantować dostawę prądu przez pewien okres ale nie na długo. A przecież mamy od czasu do czasu takie przypadki.

Sporo firm opiera własny biznes właśnie na nieprzerwanym działaniu ich serwisów czy też sklepów internetowych. Jeżeli jesteśmy dyrektorami takiej firmy, musimy zapewnić naszym serwerom tak zwane zasilanie gwarantowane, czyli ciągłą dostawę prądu- przenieś się tu. Przykładowo, linie lotnicze muszę mieć uruchomione własne systemy przez cały dzień, w innym wypadku będą tracić klientów i pieniądze. Serwery, na których funkcjonują ich strony powinny więc mieć zagwarantowane zasilanie 24/7.

Gdy posiadamy własne generatory prądu na wypadek awarii sieci energetycznej, która jest w stanie spowodować przerwę w dostawie prądu, dobrze jest co jakiś czas sprawdzać czy takie generatory są wciąż sprawne. Tutaj przydatna będzie obciążnica indukcyjna, która pomoże nam zweryfikować każdy interesujący nas parametr- kontynuuj czytanie. Po takim teście będziemy wiedzieć w jakim stanie znajdują się w danym momencie nasze generatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*