wózki widłowe

Skorzystaj z dotacji na sprzęt budowlany

Często odzywa się w Tobie chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz ciekawy pomysł na własną firmę?

Zdecyduj się na prywatną działalność! Zważywszy na to, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności – urzędy pracy oferują dotacje na rozwój działalności. A może posiadasz już własny interes, ale pragniesz szeroko rozwinąć skrzydła? Fundusze unijne na rozwój firmy to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy uważają, że są gotowi by powołać do życia własną firmę lub chcą modernizacji już będącego na rynku, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes.
Wózek widłowy w hali magazynowej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie rynek budowlany (polecamy https://www.itb.pl/biblioteka.html) w dużej mierze działa na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. W wielu przypadkach, wymagania są bardzo wysokie, dlatego nie każda firma może im sprostać. Firmy takie mogą starać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny > pozycjoner cyfrowy. Gdy mówimy o sprzęcie używanym, musi mieć odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące normy. Możemy tez zarabiać w miesiącach, kiedy nie prowadzimy robót, czyli wypożyczać nasz sprzęt, w momencie gdy sami go nie używamy, za niższe stawki, ale wciąż dla nas opłacalne. Dzięki temu zarobimy pieniądze np. na ratę, jeżeli nabyliśmy sprzęt na kredyt, albo jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Pamiętajmy jednak, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania – udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami. Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób podejmuje to wyzwanie z przeświadczeniem o jego sukcesie, dlatego…odwagi!
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*