Chłodnia

Nowoczesne inwestycje

W zakładach przetwórstwa żywności najistotniejszym elementem jest świeżość produktów oraz dostosowanie się do norm Unii Europejskiej dotyczących sposobu ich przechowywania. Nowoczesne, nieingerujące w środowisko naturalne, zbudowane zgodnie z najnowszymi technologiami oraz wymogami zakłady, przynoszą satysfakcję funkcjonalnością i możliwością działania.

chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Firmy, które specjalizują się w projektowaniu oraz (odwieź www) kompleksowym wykonawstwie instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych, dla wszelkich gałęzi przemysłu – głównie spożywczego, zapewniają swym klientom najwyższą jakość usług. Oferują im doradztwo techniczne, usługi projektowe w dziedzinie budowy oraz modernizacji instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Więcej możesz przeczytać tutaj.

Kompetentna i doświadczona załoga inżynieryjno-techniczna zajmie się projektowaniem i realizacją układów sterowanych komputerowo (automatyka chłodnicza), wyposażonych w monitoring oraz rejestrację danych. Każde urządzenie wymaga odpowiedniego sterowania. Dla urządzeń mniej skomplikowanych, o typowej budowie stosuje się układy automatyki oferowane przez producenta. Dla bardziej zaawansowanych układów wskazane są dodatkowo szafy sterujące. Z tego powodu, wobec obecnie obowiązujących przepisów prawa, zakładane instalacje amoniakalne nie potrzebują operatorów. W razie konieczności firma zajmie się również przygotowaniem kosztorysu oraz wycen instalacji dla celów kredytowych, a także wniosków o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Chłodnia
Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom zamierzony plan modernizacji. Skorzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bez wątpienia bardzo pozytywnie wpłynie na jej rozwój oraz – sprawdź przykłady – konkurencyjność.

Lecz zakłady przetwórstwa spożywczego to nie tylko instalacje chłodnicze i klimatyzacyjne, ale też systemy grzewcze jakimi są kotłownie parowe, które mają szerokie zastosowanie w głównej mierze w przemyśle. Para o odpowiednich parametrach potrzebna jest w zakładach mięsnych, przemyśle przetwórczym ( np. papierniczym) bądź spożywczym. Zakres czynności na kotłowniach parowych jest ustalany z klientem i obejmuje kompleksową obsługę kotła, jak i urządzeń znajdujących się w kotłowni. Należy mieć na uwadze, iż, serwis gwarancyjny kotłowni parowych jest koniecznością nie tylko ze względu na finanse, ale także z powodu bezpieczeństwa. Poznaj sprawdzoną firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*